Vesnice v Ťiang-si ve východní Číně slouží jako maják pro postupy globálního udržitelného rozvoje

Během čtyřdenního turné ve vesnicích města I-čchun (Yichun), provincie Ťiang-si (Jiangxi) ve východní Číně, byl Yasiru Ranaraja, ředitel Iniciativy Hedvábné stezky na Srí Lance (BRISL), ponořen do jedinečného dobrodružství a zkoumal harmonii mezi lidstvem a přírodou.

Příroda je klíčovým tématem tohoto turné, ke kterému došlo na pozadí COP28, dosud největší klimatické konference. Yasiru prozkoumal malebné místo hory Tchien-ču (Tianzhu) v okrese Tchung-ku (Tonggu) lodí a byl ohromen skvělým přírodním prostředím. Po výletu lodí se vykoupal v místním horkém prameni, kde se teplota vody po celý rok drží kolem 50 stupňů Celsia.

„Závidím vám, že žijete na tak krásném místě,“ řekl místním lidem.

Kromě ochrany přírody Yasiru také více porozuměl udržitelnému rozvoji v tom, jak místní lidé využívají přírodní zdroje během své cesty do okresu Feng-sin (Fengxin). Tento kraj je v Číně přezdíván jako „rodné město kiwi“ díky vysoce kvalitnímu výnosu kiwi díky vhodnému klimatu a organickému pěstování.

Hluboký dojem v něm zanechalo i nehmotné kulturní dědictví provincie. Umění vytváření soch z kořenů sahající až k dynastiím Wei a Jin (220–420) v okrese I-feng (Yifeng) a černý porcelán z pecí v Ťing (Jing) v okrese Ťing-an (Jing’an) ho zavedly do starověku a ponořily ho do čínské historie a kultury, která je předávána po tisíce let.

Během svého krátkého pobytu v I-čchun si Yasiru vytvořil hluboké pouto s místními lidmi ve vesnicích. Ve vesnici Kang-pej (Gangbei) a vesnici Pching-tchien (Pingtian) vesničané vřele přivítali srílanského hosta tím, že ho pozvali na čaj a předvedli mu uvítací tanec. Yasiru ocenil působivé místní speciality a místní zvyky a poznamenal, že cítil pohostinnost místních vesničanů.

„Jsem připraven představit scenerii, kulturu a zvyky I-čchun širšímu publiku,“ řekl Yasiru. Po prohlídce publikoval na webových stránkách BRISL hloubkovou analýzu na téma „Zkoumání udržitelných cest: Cesta BRISL po vesnicích I-čchun“ a zdůraznil, že vesnice v I-čchun slouží jako maják pro postupy globálního udržitelného rozvoje.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *