Ve Wu-si ve východní Číně byly odhaleny plány na nový mezinárodní průmyslový park s cílem posílit spolupráci mezi Wu-si a Singapurem

30. výročí rozvoje a výstavby průmyslového parku Wuxi-Singapur a konference pro vysoce kvalitní výstavbu města Wuxi Singapore Science and Technology Innovation City se konaly v pondělí ve městě Wu-si (Wuxi) ve východní Číně v provincii Ťiang-su (Jiangsu).

Na konferenci bylo oficiálně odhaleno Wuxi Singapore Science and Technology Innovation City, které se rozkládá na ploše 43 kilometrů čtverečních. Tento krok dále podpoří spolupráci mezi Wu-si a Singapurem, zvýší úroveň otevřenosti a inovací a zlepší úroveň průmyslového rozvoje města.

Je třeba poznamenat, že Wuxi Singapore Science and Technology Innovation City vybuduje integrovanou komunitu, která zahrnuje obchod, finance, kulturní výměnu a městské parky. Bude pokrývat průmyslová odvětví, jako jsou internet věcí, integrované obvody, biomedicínu, inteligentní zařízení, automobilové díly, novou energii, a také rozmístí budoucí průmyslová odvětví, jako je skladování vodíkové energie a umělá inteligence.

18. prosince 1993 lidová vláda města Wu-si podepsala dohodu o spolupráci se singapurskou společností Sembcorp Industries o společném rozvoji průmyslového parku Wuxi-Singapur a vybudování první řady mezinárodních průmyslových parků Ťiang-su. Tyto parky se postupně staly důležitými portály pro Wu-si k provádění mezinárodní spolupráce, výměny a předvádění úspěchů reforem a inovací.

Za posledních třicet let přilákal park o rozloze 3,5 kilometru čtverečního celkovou investici přes 15 miliard U.S. dolarů, celkový objem dovozu a vývozu dosáhl téměř 200 miliard amerických dolarů a průměrná daň na mu přesáhla 2 miliony jüanů, což z něj činí jeden z vysoce rozvinutých a intenzivních průmyslových parků ve Wu-si a Ťiang-su.

Zároveň park shromáždil více než 200 podniků z více než 20 zemí a regionů, které vytvořily vznikající průmyslové základny, mezi něž patří průmysl integrovaných obvodů, průmysl internetu věcí, biomedicínský průmysl, průmysl inteligentních zařízení, automobilový průmysl a nový energetický průmysl.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *