V severním Portugalsku je uveden do provozu vlak metra Made in China

Ve středu byl v Evropské unii uveden do komerčního provozu první vlak metra Made-in-China.

Portugalský premiér Antonio Costa se svezl během prvního dne provozu a inauguroval službu, přičemž zdůraznil značnou investici vlády ve výši téměř 50 milionů eur (téměř 54 milionů amerických dolarů) z fondu EU pro obnovu a sliboval rozsáhlé výhody pro obyvatele a turisty.

Costa odhalil plány vyčlenit další více než 1 miliardu eur (1078 milionů amerických dolarů) na rozvoj veřejné infrastruktury v klíčových městech, jako je Lisabon, Porto a Braga.

Portugalský ministr pro životní prostředí a opatření v oblasti klimatu Duarte Cordeiro zdůraznil, že nově spuštěný vlak metra splňuje očekávání veřejnosti ohledně pohodlného a bezpečného cestování a výrazně zvyšuje efektivitu sítě metra v Portu.

Vlak metra byl vyroben čínskou společností CRRC Tangshan. Projekt spolupráce s Porto Metro byl zahájen na začátku roku 2020 a jeho výsledkem byla výroba 18 vlakových souprav a pětiletá smlouva o údržbě.

Program byl oficiálně spuštěn v roce 2021 a první vlak dorazil do Porta před koncem roku 2022.

Porto, druhé největší město Portugalska, se v současnosti může pochlubit šesti linkami metra a více než 80 stanicemi, které pokrývají celkovou vzdálenost 67 km a obsluhují Porto i jeho příměstské oblasti.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *