V čínském Chaj-nanu (Hainan) se otevírá páté Fórum žen Hedvábné stezky

V Sanya, jihočínské provincii Hainan, bylo ve čtvrtek zahájeno páté Fórum žen Hedvábné stezky, zaměřené na rozvoj žen a kulturní výměnu.

Fórum na téma „She Power: Společné budování a sdílení krásného života“ přilákalo kolem 400 účastníků včetně diplomatických vyslanců v Číně a zástupců obchodu. Potrvá do pátku.

Tato událost zahrnuje fórum vedení mládeže a tematická fóra zaměřená na ženskou výměnu a spolupráci, sci-tech inovace a rozvoj, rovnost žen a mužů a kulturní výměnu mezi zeměmi na Hedvábné stezce.

Podle He Dana, vedoucí Čínského populačního a rozvojového výzkumného centra, Čína zavedla právní systém, který plně chrání práva a zájmy žen, a to včetně více než 100 zákonů a nařízení. Politické a ekonomické postavení čínských žen se celkově zlepšilo spolu s úrovní jejich vzdělání, dodala.

Fórum zdůrazňuje jedinečnou roli žen při společném budování Hedvábné stezky, podporuje komplexní a udržitelný rozvoj žen, posiluje mezilidskou výměnu a slouží jako platforma pro ženskou výměnu a komunikaci, řekl Li Xikui, viceprezident čínské lidové organizace Sdružení pro přátelství se zahraničím.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *