Tým lvích tanců z okresu Tcheng-sien byl oceněn v národní soutěži

Tým z okresu Tcheng-sien (Tengxian) z města Wu-čou (Wuzhou) v jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang) nedávno vyhrál šampionát na národní soutěži draků a lvů, která se konala v kraji.

Tým, který bez výhrad předvedl své dovednosti, dokázal dokonale sladit své pohyby s hudbou a skvěle napodobit různé druhy výrazů obličeje a tělesných gest lvů a získal nejvyšší skóre ze všech týmů. Okres Tcheng-sien, známý svou dlouhou historií lvího tance, vyslal do soutěže celkem čtyři týmy, které sklidily tři zlata a jedno stříbro.

Lví tanec z Tcheng-sien, který kombinuje bojová umění, tanec, hudbu a akrobacii, je zařazen mezi národní nehmotné kulturní dědictví, jehož historie sahá až do dynastie Tang (618–907). Během největšího rozkvětu lvího tance bylo v okrese Tcheng-sien více než 300 týmů lidového lvího tance.

V posledních letech vyvinul kraj značné úsilí, aby tradičnímu divadelnímu umění dodal novou vitalitu. V roce 2015 zařadila střední odborná škola v Tcheng-sienu do svých osnov výcvik dračích a lvích tanečních dovedností s cílem prozkoumat novou cestu pro dědictví lvího tance Tcheng-sien. Škola vychovala přes 400 profesionálů lvího tance.

Prostřednictvím platformy Čínské asociace dračích a lvích tanců kraj aktivně podporuje týmy lvích tanců, aby se účastnily domácích i zahraničních soutěží.

Okres Tcheng-sien zároveň očekává, že pořádáním významných akcí s dračím a lvím tancem v kraji, aby se vytvořila dobrá atmosféra pro tento sport, přiláká více mladých lidí, aby se připojili k úsilí o oživení cenného kulturního dědictví.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *