Společnost Mengniu se aktivně podílí na rozvoji globálního průmyslového řetězce v rámci Iniciativy Hedvábné stezky

Od návrhu Iniciativy Hedvábné stezky se China Mengniu Dairy Company Limited aktivně zapojuje do rozvoje globálního průmyslového řetězce mlékárenského průmyslu a je odhodlána poskytovat vysoce kvalitní produkty a služby spotřebitelům doma i v zahraničí prostřednictvím nezávislých inovací, uvádí Li Pengchenga, výkonný prezident společnosti, na druhém fóru Hedvábné stezky pro spolupráci Laosu a Číny, které se konalo ve Vientiane v Laosu 7. prosince.

Při projevu během fóra se Li Pengcheng podělil o své postřehy o tom, jak společnost Mengniu rozšířila svou obchodní stopu v jihovýchodní Asii.

„V roce 2018 zřídila společnost Mengniu továrnu Yoyi C v Indonésii, která se tak stala první továrnou založenou čínskou mlékárnou v jihovýchodní Asii. Za posledních pět let si tato továrna vybudovala plnohodnotný dodavatelský řetězec ze zámořských zdrojů mléka, zámořské zpracování k zámořskému prodeji, postupně zakotvené na mezinárodním trhu. Její produkty si získaly oblibu ve 12 zemích a regionech jihovýchodní Asie a poskytují místním spotřebitelům výživné a lahodné mléčné možnosti,“ řekl Li Pengcheng.

Společnost Mengniu upřednostňuje místní zaměstnanost, z čehož mají prospěch místní lidé, a zároveň dosahuje svého zahraničního obchodního růstu. Například v indonéské továrně společnosti je více než 90 procent zaměstnanců místních, což vytváří více než tisíc pracovních příležitostí pro komunitu. Aby Mengniu lépe přispívala společnosti, aktivně se podílí na rozvoji komunity a také na pořádání veřejně prospěšných a charitativních akcí.

V posledních letech, díky svému vlivu na značku a popularitě svých produktů, uvedla Mengniu na trh mnoho dobře známých značek včetně Milk Deluxe, Yoyi C a Bellamy’s, zahrnujících tekuté mléko, zmrzlinu, sušené mléko, sýry a další kategorie. Jako prémiová značka zmrzliny zaměřené na trh jihovýchodní Asie společnost Aice inovuje svou nabídku produktů, zlepšuje kvalitu a buduje image své značky. Za posledních osm let dosáhly celkové tržby Aice na místním trhu téměř 10 miliard jüanů (asi 31,7 miliardy Kč).

Je známo, že Ice provozuje tři továrny na zmrzlinu v Indonésii a jednu na Filipínách, což je největší továrna na zmrzlinu v jihovýchodní Asii. Tyto čtyři továrny mají denní výrobní kapacitu deset milionů zmrzlin.

Pokud jde o inovace, společnost Mengniu vyhrála Silver Award of China Patent Award pro své nezávisle vyvinuté probiotikum PC-01. Toto patentované probiotikum se používá v Yoyi C, které se vyrábí v továrnách Mengniu včetně těch v Indonésii. Tyto produkty se dostaly na deset zámořských trhů, jako je Singapur, kde je nyní Yoyi C jednou z oblíbených značek místních spotřebitelů.

Vzhledem k tomu, že se globální přechod na ekologickou a nízkouhlíkovou technologii zrychluje, udržitelný rozvoj, uhlíková neutralita a uhlíkový vrchol se také staly horkými tématy v mlékárenském průmyslu.

Od začátku letošního roku realizuje Mengniu svou strategii GREEN (Governance, Responsibility, Environment, Ecosystem, Nutrition), jejímž cílem je trvale udržitelný rozvoj. Prostřednictvím 15 témat a 28 akcí pracuje společnost na snížení emisí uhlíku v šesti oblastech celého dodavatelského řetězce a podle společnosti vede mlékárenský průmysl k zelenému přechodu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *