Roční produkce čínského ropného pole Daqing přesahuje 40 milionů tun ropného ekvivalentu

Daqing Oilfield, největší čínské ropné pole na pevnině, ve čtvrtek oznámilo, že jeho produkce ropy a zemního plynu doma i v zahraničí letos přesáhla 40 milionů tun ropného ekvivalentu.

Již 21 po sobě jdoucích let, od roku 2003 do roku 2023, roční produkce ropy a zemního plynu překračuje hranici 40 milionů tun.

Podle Daqing Oilfield, dceřiné společnosti China National Petroleum Corporation, toto číslo zahrnovalo 30,04 milionu tun ropy a 5,8 miliardy metrů krychlových zemního plynu.

Těžba ropy byla devět po sobě jdoucích let nad úrovní 30 milionů tun a produkce zemního plynu rostla 13 let v řadě, uvedla společnost.

Aby se stabilizovala těžba ropy a zvýšila těžba plynu, Daqing Oilfield letos posílil průzkum, zlepšil efektivitu těžby ropy a rozšířil kapacitu těžby zemního plynu.

Daqing Oilfield také vyvíjí úsilí o rozvoj nového energetického sektoru, přičemž elektřina vyrobená z nové energie letos dosáhne 388 milionů kWh.

Ropné pole Daqing, objevené v roce 1959, je největší čínskou těžební základnou ropy. Ropné pole, které se nachází v severovýchodní provincii Chej-lung-ťiang (Heilongjiang), významně přispělo k modernímu ropnému průmyslu Číny.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *