Prezident agentury Xinhua se v Kuang-čou setkal se zahraničními mediálními protějšky

Fu Hua, výkonný předseda World Media Summit (WMS) a prezident Xinhua News Agency, uspořádal v sobotu setkání s vedoucími několika mezinárodních médií v Kuang-čou (Guangzhou) v provincii Kuang-tung (Guangdong) v jižní Číně.

Představitelé médií – Ahmed bin Saeed Al Rumaihi, generální ředitel Qatar News Agency (QNA); Sakai Katsuhiko, prezident a generální ředitel japonského Jiji Press; Fahd bin Hassan Al Aqran, prezident Saúdské tiskové agentury; Vugar Alijev, předseda představenstva Ázerbájdžánské státní tiskové agentury (AZERTAC); Koh Hyun Kohn, prezident a výkonný redaktor Joongang Ilbo z Korejské republiky – jsou v Číně, aby se zúčastnili 5. WMS.

Fu při přivítání představitelů médií prohlásil, že summit je největším offline mediálním fórem svolaným v Číně po pandemii a také velkou událostí pro globální média.

Fu prohlásil, že agentura Xinhua je připravena zaměřit se na téma summitu „Posílení globální důvěry, podpora rozvoje médií“ s mediálními hosty a společně diskutovat o tom, jak může globální mediální průmysl řešit globální výzvy a přispět ke světovému míru, prosperitě a pokroku.

Ahmed bin Saeed Al Rumaihi řekl, že společnost QNA si váží své přátelské spolupráce s agenturou Xinhua a je ochotna rozšířit svou spolupráci, aby společně přijaly příležitosti a vypořádaly se s výzvami, a podpořily tak přátelství mezi Katarem a Čínou.

Sakai Katsuhiko ocenil dlouhodobou a produktivní spolupráci mezi Jiji Press a Xinhua a řekl, že společnost Jiji Press je ochotna vyvinout další úsilí k posílení vzájemného porozumění mezi národy Číny a Japonska a přispět k zajištění míru v Asii.

Fahd bin Hassan Al Aqran upozornil na klíčovou roli Číny v mezinárodních záležitostech a vyjádřil ochotu saúdské tiskové agentury posílit výměnu názorů s agenturou Xinhua a posílit praktickou spolupráci v různých oblastech, aby lépe sloužila rozvoji vztahů mezi oběma zeměmi.

Vugar Aliyev poznamenal, že od navázání spolupráce mezi AZERTAC a Xinhua před 20 lety byly dosaženy plodné výsledky a AZERTAC bude i nadále hrát aktivní roli v rámci mechanismu WMS.

Koh Hyun Kohn jménem Joongang Ilbo vyjádřil naději na prohloubení bilaterálních a multilaterálních výměn s agenturou Xinhua s cílem podpořit přátelství mezi oběma zeměmi a společný rozvoj regionu.

Pátý WMS, který probíhá od 2. do 8. od prosince ve městech Kuang-čou (Guangzhou) a Kchun-ming (Kunming), shromažďuje více než 450 účastníků ze 101 zemí a regionů včetně zástupců 197 mainstreamových médií, think-tanků, vládních agentur, diplomatických misí v Číně, jakož i agentur OSN a mezinárodních organizací.

Začátkem tohoto týdne se Fu také setkal s vedoucími představiteli ruské tiskové agentury TASS, Kyodo News a Reuters v Pekingu a uspořádal schůzku na vysoké úrovni s vedoucími představiteli agentur Reuters, The Associated Press a Agence France-Presse.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *