Prezident agentury Xinhua se setkal s šéfkou tiskové agentury Reuters

Prezident tiskové agentury Xinhua Fu Hua se ve čtvrtek v Pekingu setkal s šéfkou tiskové agentury Reuters Sue Brooksovou a vyzval k posílení výměny a vzájemného učení mezi oběma stranami.

Fu přivítal Brooksovou na pátém světovém mediálním summitu v Číně s tím, že Reuters je první velká západní tisková agentura, která navázala s agenturou Xinhua partnerství.

Od podepsání dohody o spolupráci v oblasti zpravodajství v roce 1957 obě strany dosáhly plodné spolupráce v oblasti výměny zpráv a fotografické agentury, řekl Fu.

S vědomím, že obě organizace jsou jak iniciátory Světového mediálního summitu, tak i členy prezidia summitu, Fu řekl, že by měly obě strany posílit výměnu a vzájemné učení a vyvinout společné úsilí ke zlepšení komunikace, vedení, vlivu a důvěryhodnosti zpravodajských zpráv v éře mobilního internetu.

Brooksová řekla, že Reuters si váží přátelských vztahů s agenturou Xinhua a je ochoten prohloubit výměnu v oblastech, jako je mediální aplikace nových technologií a posílit spolupráci v rámci Světového mediálního summitu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *