Pozitivní vývoj švýcarského zajistitele na čínském pojistném trhu

Swiss Re Institute, přidružená společnost švýcarského zajistitele Swiss Re, ve své sigma zprávě předpovídá, že 52 procent nově přidaného pojistného na celém světě v letech 2024–2025 bude pocházet z rozvíjejících se trhů včetně Číny a 68 procent nově přidaného pojistného bude pocházet z Číny.

Podle Ivana Gonzaleze, CEO Reinsurance China a China Country President ve Swiss Re, čínská ekonomika dosáhla za poslední tři nebo čtyři desetiletí pozoruhodného rozvoje, ale penetrace pojištění v Číně je stále relativně nízká, s pojištěním majetku na úrovni 1,1 procenta a osobním pojištěním na úrovni 2,8 procenta v roce 2022.

Swiss Re Institute věří, že ekonomický růst v Číně bude hnacím faktorem pro rozvoj pojišťovnictví v Číně.

Za zmínku stojí, že trh zajištění je důležitou součástí globálního pojistného trhu a hraje klíčovou roli ve stabilitě a rozvoji pojistného trhu. Mezinárodní rada pro obchodování se zajištěním v Číně může přilákat více globálních pojišťoven k investicím a působení v Číně, což nepochybně dále podpoří rozvoj čínského pojistného trhu a posílí jeho pozici.

Gonzalez poukázal na to, že velikost pojistného na trhu zajištění v Číně je přibližně 30 miliard amerických dolarů, přičemž zahraniční investice představují více než 35 procent.

Čínské pojišťovny také hrají stále důležitější roli v mezinárodním měřítku, řekl Gonzalez s tím, že čínská vláda nedávno zřídila v Šanghaji provozní centrum pro zajištění a věří, že tato opatření mohou posílit pozici čínského pojistného trhu globálně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *