Nový projekt mega továrny společnosti Tesla v Šanghaji je oficiálně zahájen

Americká automobilka Tesla Inc. oficiálně zahájila svůj nový projekt mega továrny, který je schopen ročně v Šanghaji vyrobit 10 000 Megapacků, oznámila společnost.

Slavnostní podpis pro akvizici pozemků pro projekt se konal v pátek ráno v Šanghaji, u příležitosti oficiálního otevření toho, co společnost prohlásila za „milník“.

Megapack je výkonná baterie, která poskytuje úložiště a energetickou podporu, pomáhá stabilizovat síť a předcházet výpadkům, ukazují informace na webu společnosti Tesla.

Nový projekt, který se nachází v nové oblasti Lin-kang (Lingang) v čínské (Šanghajské) pilotní zóně volného obchodu, se má podle plánu zahájit v prvním čtvrtletí roku 2024 a zahájit výrobu ve čtvrtém čtvrtletí.

Továrna bude zpočátku vyrábět 10 000 jednotek Megapack každý rok, což se rovná téměř 40 GWh úložiště energie. Produkty se budou prodávat po celém světě.

V exkluzivním rozhovoru pro agenturu Xinhua řekl Tao Lin, viceprezident společnosti Tesla, že mega továrna je „důležitou optimalizací globálního výrobního uspořádání společnosti“.

„Čína v posledních letech neustále zlepšuje svou úroveň otevřenosti a Tesla je toho svědkem i příjemcem,“ řekl Tao a dodal, že čínská politika otevírání se, pokročilé koncepce rozvoje a dobrého podnikatelského prostředí vytvořily obrovské příležitosti pro podniky a čínský trh je pro rozvoj Tesly „nutností“.

V lednu 2019 Tesla zahájila svou šanghajskou Gigafactory a stala se první společností, která těžila z nové politiky umožňující zahraničním výrobcům automobilů zakládat v Číně dceřiné společnosti ve stoprocentním vlastnictví.

Závod zaznamenal pozoruhodnou efektivitu a během jednoho roku dodal svou první várku vozidel vyrobených v Číně.

V posledních letech společnost pokračovala ve zvyšování investic do Lin-kang, rozšiřovala výrobní kapacitu své Shanghai Gigafactory a budovala další zařízení včetně továrny na výrobu kompresorů.

Od ledna do listopadu letošního roku dodala šanghajská Gigafactory více než 850 000 vozidel, což představuje meziroční nárůst o 30 procent. Vyvinula se také v hlavní globální exportní centrum Tesly.

„Efektivní výrobní schopnosti Tesly ve spojení s vysoce kvalitním podnikatelským prostředím v Lin-kangu slibují, že projekt mega továrny obnoví ‚rychlost Tesly‘,“ řekl Tao.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *