Mezinárodní kokosové průmyslové fórum začíná v jihočínském Chaj-nanu

Čínské mezinárodní fórum kokosového průmyslu 2023 začalo v úterý ve městě Wen-čchang (Wenchang), jihočínské ostrovní provincii Chaj-nan (Hainan), se zaměřením na udržitelný a zdravý rozvoj celosvětového kokosového průmyslu.

Fóra na téma „Podněcování vědeckých a technologických kolaborativních inovací v globálním kokosovém průmyslu k posílení jeho globálního hodnotového řetězce“ přilákalo účast více než 230 zástupců z více než 20 zemí.

Jako největší světový dovozce kokosových ořechů pro zpracování posílí Čína výrobní kapacitu prostřednictvím investic a zvýší obchod pro růst průmyslu a posílení hodnotového řetězce, řekl Sui Pengfei, generální ředitel oddělení mezinárodní spolupráce čínského ministerstva zemědělství a venkova, při slavnostním zahájení.

Fórum pomůže podpořit vytvoření globální aliance a spolupráce v rámci kokosového průmyslu a stimulovat vědeckou a technologickou spolupráci a ekonomickou výměnu pro udržitelný rozvoj tohoto průmyslu, řekla Mridula Kottekate, asistentka ředitele International Coconut Community (ICC).

Zahajovací ceremoniál byl také svědkem podepsání dohod mezi Kokosovým výzkumným ústavem Čínské akademie tropických zemědělských věd a dalšími organizacemi, institucemi a podniky.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *