Konžský prezident slavnostně otevřel Čínou postavené obchodní centrum

Prezident Republiky Kongo Denis Sassou Nguesso ve středu v Brazzaville, hlavním městě Konga, slavnostně otevřel nákupní centrum, které je považováno za největší v zemi.

Obchodní centrum, které se nachází v Mpile, v 5. okrese Brazzaville, se rozkládá na místě bývalých vojenských kasáren zničených výbuchy v březnu 2012. Obchodní centrum postavila společnost China Jiangsu International.

Po přestřižení symbolické pásky označující uvedení obchodního centra do provozu odhalil prezident inaugurační desku a prohlédl si obchodní centrum ve společnosti dalších konžských zastupitelů a čínského velvyslance v Kongu Li Yan.

Pro Dieudonne Bantsimbu, starostu Brazzaville, představuje toto centrum, které se nazývá „Brazza Mall“, ekonomické a turistické centrum, kde se budou rozvíjet komerční aktivity.

Kromě „Brazza Mall“ je zde také několik budov postavených v rámci rekonstrukce oblasti, která je co by kamenem dohodil od řeky Kongo.

Jean-Jacques Bouya, konžský ministr odpovědný za regionální plánování a infrastrukturu, prohlásil, že „Brazza Mall“ a přilehlá infrastruktura jsou symbolem znovuzrození Mpily. „Toto centrum je výkladní skříní obchodu,“ řekl.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *