Jídlo a kultura: Místní lidé v okrese Šan-tung ve městě Cao-čuang ve východní Číně čelí zimě vyhlášenou skopovou polévkou

Podle čínského lunosolárního kalendáře sníh ztěžkne a začne se hromadit na zemi poté, co tento čtvrtek přijde Velký sníh, třetí zimní solární  období.

Vzhledem k tomu, že teploty stále klesají, je také čas, aby místní lidé ve městě Cao-čuang (Zaozhuang) ve východočínské provincii Šan-tung (Shandong) zahájili svou „zimní výživu“ miskou horké skopové polévky.

Když vejdete do restaurace Daobei v okrese Š‘-čung (Shizhong), která se specializuje na skopové polévky, je zimní nachlazení odstraněno velkou mísou této polévky, kterou obvykle doprovází velký Shaobing (pečený koláč na pánvi), talíř horkého skopového masa okořeněného chilli a koriandrem. Díky své čerstvé chuti, jemnému masu a jedinečné chuti je skopová polévka Cao-čuang známá jako „polévka číslo jedna v jižním Šan-tungu“.

Zvyk mít skopovou polévku jako zimní výživu se přenesl, protože čínské lékařské teorie tvrdí, že skopové je teplé a mohlo tonizovat játra, vyživovat krev, rozptýlit chlad a posílit tělo.

Zejména v Cao-čuangu je kultura skopové polévky hluboce zakořeněna v srdcích lidí.

Je třeba poznamenat, že v nedávném hodnocení byl workshop o nehmotném kulturním dědictví skopové polévky na Longshan Road vybrán jako druhá skupina dílen nehmotného kulturního dědictví na úrovni okresu „Shandong Handmade“ v okrese Š‘-čung v Cao-čuangu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *