Evropští cestovatelé vítají novou čínskou vízovou politiku

Evropští cestovatelé uvítali nedávnou čínskou bezvízovou politiku pro šest zemí – s pěti z nich v Evropě – a snížení vízových poplatků pro mnoho zemí.

V rámci nové bezvízové ​​politiky se zkušební dobou od 1. prosince 2023 až 30. listopadu 2024, mohou běžní držitelé pasů z Francie, Německa, Itálie, Nizozemska, Španělska a Malajsie využívat bezvízové ​​cesty do Číny na dobu až 15 dnů.

Tato politika byla široce vnímána jako podpora příjezdového cestovního ruchu do Číny a most pro mezilidské výměny, zejména s více Evropany, kteří plánují svou cestu do této exotické země.

Devětašedesátiletou francouzskou důchodkyni Irene nová politika přiměje, aby brzy podnikla další cestu do Číny.

Irene si připomněla svou poslední návštěvu Číny a vyjádřila naději, že navštíví další hlavní města provincií a že bude jezdit rychlovlaky mezi různými městy. „Čína je pro nás tady ve Francii opravdu atraktivní země.“

„Velmi oceňujeme příznivou politiku vízových poplatků,“ řekl Volodymyr Gordyejev, Ukrajinec žijící v Německu, který v pondělí požádal o čínské vízum v servisním středisku ve Frankfurtu.

Gordyejev odkázal na dočasné opatření přijaté čínskými ambasádami a konzuláty v zahraničí od 11. prosince 2023 až do 31. prosince 2024 snížit poplatky za víza na 75 procent běžných sazeb.

Gordyejev se nyní těší na dvoutýdenní rodinné setkání se svým nejstarším synem, který žije v Číně se svou čínskou manželkou. Plánuje strávit Vánoce s mladým párem a poprvé se setkat se svou novorozenou vnučkou.

Pro Gordyeva to bude pátá návštěva Číny. Jeho dřívější cesty ho zavedly do různých měst včetně Kuang-čou (Guangzhou), Šanghaje a I-wu (Yiwu) a stal se vášnivým milovníkem čínské kuchyně.

„Nejčastějšími typy žádostí o čínská víza jsou v současnosti žádosti o povolení k dlouhodobému nebo vícenásobnému vstupu,“ řekl zaměstnanec čínského střediska pro podávání žádostí o víza ve Frankfurtu. Díky novému bezvízovému přístupu pro Němce centrum zaznamenalo 25procentní pokles žádostí.

Čínská ambasáda na Maltě byla jednou z prvních, která v pátek oznámila snížení vízových poplatků. Zatímco vízový poplatek pro maltské občany mířící do Číny byl snížen z 60 na 45 eur, poplatky pro obyvatele Malty z jiných zemí byly rovněž sníženy na 75 procent původní částky.

Ambasáda uvedla, že cílem tohoto kroku je další usnadnění personální výměny mezi Čínou a Maltou.

Velvyslanectví mezitím uvedlo, že letos přijalo řadu opatření ke zjednodušení žádosti o vízum.

Od října zrušila online schůzky pro žádosti o víza, žadatelé se nyní mohou v pondělí a ve středu dopoledne dostavit přímo do vízové kanceláře.

Účinky nedávných kroků Číny k usnadnění přeshraničního cestování byly okamžité.

Podle statistik zveřejněných čínským Národním imigračním úřadem vstoupilo od 1. do 3. prosince do Číny téměř 18 000 lidí ze šesti zemí, konkrétně Francie, Německa, Itálie, Nizozemska, Španělska a Malajsie, což je denní nárůst o 39 procent ve srovnání s 30. listopadem, řekl minulý týden mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wenbin.

Dodal, že asi 7000 z nich přišlo do Číny prostřednictvím bezvízové ​​politiky a toto číslo tvoří 39 procent z celkového počtu vstupů z těchto šesti zemí.

Daisy Zhu, držitelka italského pasu, která pracuje v Paříži, řekla: „Můj strýc mi řekl o bezvízové ​​politice… Plánuji letět do Wen-čou (Wenzhou) v říjnu příštího roku na svatbu svého bratrance.“

Zhu, která se narodila v Itálii čínským rodičům, řekla, že má silné pouto se svou širší rodinou ve městě jejích předků v provincii Če-ťiang (Zhejiang) ve východní Číně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *