Čínští experti provádějí technickou kontrolu železnice TAZARA

Společnost China Civil Engineering Construction Corporation (CCECC) vyslala pracovní skupinu odborníků, aby provedla komplexní obchodní a technickou kontrolu železnice Tanzanie-Zambie Railway Authority (TAZARA), uvedla TAZARA v úterním prohlášení.

Inspekce bude provedena na trase z Dar es Salaamu v Tanzanii do New Kapiri Mposhi v Zambii, podle prohlášení vydaného centrálou TAZARA v tanzanském obchodním centru Dar es Salaam.

Cílem inspekce je posoudit provozní a obchodní model TAZARA a připravit půdu pro předložení optimalizovaného návrhu revitalizace TAZARA ze strany CCECC akcionářům železnice, uvedlo prohlášení.

11členný tým vede Peng Danyang, výkonný ředitel Etiopsko-džibutské železnice ve východní Africe, která funguje na základě modelu partnerství veřejného a soukromého sektoru, zahrnující spolupráci mezi vládami Etiopie a Džibutska a společností Railway Operation Limited, dceřinou společností. CCECC, uvedlo prohlášení.

V prohlášení se uvádí, že cílem pro dokončení diskusí o revitalizaci TAZARA byl určen duben 2024.

V srpnu 2022 se tanzanská prezidentka Samia Suluhu Hassan a její zambijský protějšek prezident Hakainde Hichilema dohodli na mobilizaci zdrojů na oživení modernizaci železnice TAZARA.

TAZARA byla postavena jako projekt na klíč v letech 1970 až 1975 prostřednictvím bezúročné půjčky z Číny, s komerčním provozem zahájeným v červenci 1976, pokrývající 1860 km dlouhou trasu z Dar es Salaamu v Tanzanii do New Kapiri Mposhi v Zambii.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *