Čínský velvyslanec vyzývá k posílení obchodních vztahů s Velkou Británií

Čínský velvyslanec ve Spojeném království (UK) Zheng Zeguang vyzval obchodní komunity obou zemí, aby nadále posilovaly vzájemně prospěšnou spolupráci a dosahovaly oboustranně výhodných výsledků.

„V posledních letech zaznamenala čínsko-britská hospodářská a obchodní spolupráce stálý rozvoj, ale zbývá ještě využít velký potenciál,“ řekl Zheng ve středu na šestém Čínsko-britském ekonomickém a obchodním fóru.

Velvyslanec vyzval podnikatele z obou zemí, aby se s důvěrou chopili příležitostí, zaměřili se na spolupráci ke vzájemnému prospěchu v klíčových oblastech a inovovali pro nové výsledky místní spolupráce.

Zheng zdůraznil, že Čína je i nadále odhodlána prosazovat nadstandardní otevírání a neúnavně pracuje na tom, aby byla ekonomická globalizace otevřenější, inkluzivnější, vyváženější a pro všechny prospěšnější.

Velvyslanec uvedl, že spolupráce mezi Čínou a městem Manchester se v posledních letech zrychlila a že Čína je nyní třetím největším obchodním partnerem Manchesteru.

Stále více čínských podniků projevuje zájem o investiční a obchodní příležitosti v severní části Spojeného království a počet projektů spolupráce v této oblasti neustále roste, poznamenal.

Dominic Johnson, ministr britského ministerstva obchodu, souhlasil se Zhengem, že by měly být podniknuty kroky k posílení obchodní spolupráce mezi oběma zeměmi.

Johnson připomněl, že bilaterální obchod měl v roce 2022 hodnotu více než 100 miliard britských liber (126,47 miliardy amerických dolarů). „Čína představuje obrovské příležitosti pro všechny naše podniky se sídlem v Manchesteru nebo kdekoli ve Spojeném království,“ dodal.

Fórum pořádané Čínskou obchodní komorou ve Spojeném království svedlo dohromady více než 230 zástupců ze všech oblastí života, aby komunikovali a zkoumali možnosti spolupráce.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *