Čínský logistický sektor zažívá v listopadu rychlejší expanzi

Čínský logistický sektor zaznamenal v listopadu rychlejší expanzi, ukázala pondělní průmyslová data.

Index sledující výkonnost logistického trhu v zemi činil minulý měsíc 53,3 procenta, což je o 0,4 procentního bodu více než v říjnu, podle Čínské federace logistiky a nákupu (CFLP).

Hodnota nad 50 znamená expanzi, zatímco hodnota níže odráží kontrakci.

Hlavní ekonom CFLP He Hui řekl, že sektor v listopadu oznámil zlepšení vitality, protože nová poptávka si udržela rostoucí trend a podniky udržovaly stabilní očekávání budoucího růstu.

V tomto členění vzrostly podindexy měřící celkový objem obchodů a nové objednávky logistických společností na 53,3 procenta, respektive 53,4 procenta, a podindexy obchodních očekávání zůstaly výrazně nad 55 procenty.

Investice do fixních aktiv v sektoru logistiky zaznamenaly stabilní růst, jehož dílčí index vzrostl o 0,5 procentního bodu, a to díky masivnímu nárůstu v železniční a multimodální dopravě a poštovním průmyslu. Rostla také poptávka po práci ve velkých společnostech, když subindex zaměstnanosti vzrostl o 1,3 procentního bodu.

Navzdory relativně slabému trhu v letošním roce vykázal hlavní index v posledních třech měsících lepší výkon než v prvním pololetí a ve stejném období loňského roku, což odráží další zlepšenou logistickou aktivitu a pevnější pozitivní trend, řekl analytik Hu Han z Čínského logistického informačního centra.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *