Čínsko-laoská železnice posiluje dva roky po spuštění regionální ekonomiku

Čínsko-laoská železnice od svého spuštění před dvěma lety zvýšila svou přepravní kapacitu a efektivitu, čímž podpořila regionální ekonomický rozvoj, uvedl v sobotu čínský železniční operátor.

K sobotě železnice odbavila 24,2 milionu cestujících a přepravila 29,1 milionu tun nákladu, podle China State Railway Group Co., Ltd.

Počet osobních cest po železnici za měsíc výrazně vzrostl z více než 600 000 na začátku jejího provozu na současných více než 1,1 milionu, uvedl provozovatel dráhy.

Železniční úřady obou zemí rovněž posílily spolupráci v nákladní dopravě, přičemž počet denních přeshraničních nákladních vlaků vzrostl ze dvou v počátečním období provozu na 14 o dva roky později.

Regionální logistika, tok kapitálu a personální komunikace se podle čínského železničního operátora díky železnici usnadnily.

Při prvním uvedení železnice do provozu bylo přepraveno jen asi deset druhů přeshraničního zboží. V současné době se toto číslo vyšplhalo na více než 2700 včetně elektroniky, fotovoltaiky a automobilů, což zvyšuje produkci železné rudy a kaučuku v Laosu.

Čínsko-laoská železnice spojuje Kchun-ming (Kunming) v provincii Jün-nan (Yunnan) s laoským hlavním městem Vientiane. Železnice dlouhá 1035 km, přelomový projekt vysoce kvalitní spolupráce na Hedvábné stezce, zahájila provoz 3. prosince 2021.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *