Čínské investice do fixních aktiv vzrostly za prvních 11 měsíců o 2,9 procenta

Čínské investice do fixních aktiv se za prvních 11 měsíců roku 2023 meziročně zvýšily o 2,9 procenta na přibližně 46,08 bilionu jüanů (asi 146 bilionů Kč), uvedly oficiální údaje v pátek.

Podle Národního statistického úřadu bylo toto tempo růstu stejné jako za prvních 10 měsíců letošního roku.

V období od ledna do listopadu vzrostly investice do výstavby infrastruktury a výrobního sektoru o 5,8 procenta a 6,3 procenta ve srovnání s předchozím rokem, zatímco investice do rozvoje nemovitostí klesly o 9,4 procenta.

Celkové soukromé investice mírně klesly o 0,5 procenta oproti předchozímu roku, ale bez zahrnutí sektoru nemovitostí zaznamenaly silný nárůst o 9,1 procenta.

Investice do high-tech odvětví meziročně vzrostly o 10,5 procenta. Kapitál investovaný do výroby leteckého vybavení a lékařských přístrojů vyskočil o 16,2 procenta a 14,8 procenta, zatímco kapitál alokovaný do profesionálních sci-tech služeb a služeb pro komercializaci vědeckých a technologických úspěchů vzrostl o 34,4 procenta a 33,6 procenta.

Investice do fixních aktiv vzrostly v listopadu 2023 o 0,26 procenta ve srovnání s předchozím měsícem, odhalila data úřadu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *