Čína předala Botswaně mobilní meteorologickou stanici

Čínské velvyslanectví předalo ve čtvrtek botswanské vládě v Gaborone, hlavním městě Botswany, mobilní meteorologickou stanici s cílem pomoci zlepšit schopnost této jihoafrické země řešit změnu klimatu.

Vícesatelitní systém pro mobilní příjem a zpracování dat, darovaný čínskou vládou, poskytne Botswaně silnou podporu v oblasti monitorování životního prostředí, zemědělské výroby a prevence extrémních klimatických podmínek, aby Botswaně pomohl dosáhnout jejích cílů ekologicky udržitelného rozvoje, řekl Wang Xuefeng, čínský velvyslanec v Botswaně, na slavnostním předání a dodal, že tato stanice je jen jedním z plodů devíti programů v rámci Fóra pro čínsko-africkou spolupráci.

Čína, jako největší rozvojová země světa a odpovědná země, byla vždy aktivním zastáncem a praktikem spolupráce Jih-Jih v oblasti změny klimatu. V současné době Čína podepsala 48 dohod o spolupráci se 40 rozvojovými zeměmi, řekl Wang.

Grace Muzila, stálá tajemnice ministerstva životního prostředí a cestovního ruchu, přijala stanici jménem botswanské vlády a poděkovala čínské vládě za její nezištný dar.

„V Botswaně časté sucho zvyšuje nedostatek vody, a tím negativně ovlivňuje zdraví a produktivitu lidí. Dar nám pomůže vypořádat se s dopady změny klimatu a pomůže nám posílit naše schopnosti udržet životy a majetek v bezpečí a snížit riziko katastrof a udržení odolné a životaschopné ekonomiky,“ řekla.

V listopadu 2020 podepsalo Ministerstvo pro ekologii a životní prostředí Číny a Ministerstvo životního prostředí a cestovního ruchu Botswany v Gaborone memorandum o porozumění (MoU) v rámci spolupráce Jih-Jih pro řešení změny klimatu. Podle memoranda o porozumění čínská vláda souhlasila s darováním vícesatelitního mobilního systému pro příjem a zpracování dat Botswaně, aby pomohla zlepšit její schopnost řešit změnu klimatu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *