Čajové nápoje nového stylu přinášejí nový trend spotřeby

Čínští čajoví nadšenci, kteří si vychutnávají čaj již více než 2000 let, nyní vítají inovace tohoto prastarého nápoje, jehož trendy sahají od ovocného čaje a bublinkového čaje až po míchané nápoje, jako je chai latte, což podnítí vzkvétající trh.

Peng Yonghua, zkušený inženýr ve výzkumném a vývojovém centru vážené čajové společnosti v čínské provincii Ťiang-si (Jiangxi), je jedním z průkopníků, kteří vnímají pulz průmyslu a přijímají tento trend.

„Dříve byl cílem trvalý prodej produktů, ale na novém trhu vyžaduje udržení konkurenceschopnosti neustálé inovace,“ řekl Peng. „V současné době trvá cyklus výzkumu a vývoje kolem jednoho týdne a očekává se, že bude ještě rychlejší.“

Wuyuan County Jufangyong Tea Industry Ltd. Společnost, kde Peng pracuje, vstoupila na inovativní trh s čajovými nápoji v roce 2014. Společnost byla založena v roce 2005 a zabývá se různými aspekty včetně pěstování čaje, primárního a hlubokého zpracování, výzkumu a vývoje a prodeje.

Objednávky od společností vyrábějících čajové nápoje nového stylu jsou zcela specifické, což vyžaduje, aby byla formulace vyvinuta během krátké doby, dodal Peng.

„Čajové podniky spojily tradičně nekompatibilní ingredience a předkládají zákazníkům nové a vzrušující chutě, zejména uspokojující dobrodružné chutě mladších demografických skupin,“ řekl Wu Dongdong, generální tajemník asociace kulinářského cateringu jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang).

Vyhledávané řetězce čajových nápojů jako Hey Tea a Nayuki například do svých produktů začleňují specializované ingredience jako emblic a shaddock peel. Tyto dva plody, pěstované v jižní Číně, jsou známé pro své zdravotní přínosy včetně čištění, podpory trávení a zmírnění pocitu horka.

Jejich online reklama, strategicky zdůrazňující jedinečné chutě a nutriční hodnotu, vyvolala šílenství na sociálních sítích a přilákala záplavu zákazníků.

Vylepšování surovin pro čajové nápoje nového stylu vyžaduje posun směrem k větší nákladové efektivitě, přičemž jsou testovány jak dodavatelský řetězec, tak možnosti výzkumu a vývoje značek, řekl Cheng Danying, zakladatel společnosti Tea Expert se sídlem v Kuang-si.

Značka Cheng také spolupracuje s mnoha místními značkami, aby zvýšila popularitu. Efektivní meziodvětvová spolupráce nejenže vytváří rozruch pro obě značky, ale také využívá silné stránky v zákaznických základnách, členských systémech a dodavatelských řetězcích a vytváří synergie větší než součet jejich částí, řekl Cheng.

Údaje zveřejněné společností iiMedia Research ukazují, že v roce 2022 velikost trhu odvětví čajových nápojů nového stylu přesáhla 290 miliard jüanů (asi 923 miliardy Kč), s meziročním nárůstem o 5,1 procenta a velikost trhu je očekává se, že do roku 2025 dosáhne 374,93 miliardy jüanů (asi 1,193 bilionu Kč).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *