Vztahy mezi Čínou a Argentinou stabilně pokračují

Dvoustranné vztahy mezi Čínou a Argentinou ukázaly solidní dynamiku růstu a Čína je připravena spolupracovat s Argentinou, aby vztahy udržely stabilní kurz vpřed, uvedl v úterý mluvčí čínského ministerstva zahraničí.

Mluvčí Mao Ning to řekl na pravidelném tiskovém brífinku, když odpověděl na otázku reportéra agentury RIA Novosti, která oznámila, že Diana Mondino, hlavní poradkyně nově zvoleného argentinského prezidenta Javiera Mileie, odpověděla 20. listopadu na otázku, zda by podpořila a povzbudila obchod s Čínou, že spolupráce s čínskou vládou bude ukončena.

„Na základě toho, co jsem četl, se váš popis jejího prohlášení poněkud liší od rozhovoru zveřejněného na webu RIA Novosti,“ řekl Mao.

Mao poukázal na to, že Mondino v rozhovoru řekla, že někteří ve světě špatně četli zahraniční politiku zvoleného prezidenta Milei, že by žádná země nemohla vystoupit z diplomatických vztahů, a přesto by se mohla zapojit do hospodářského obchodu a spolupráce, a byla by to obrovská chyba zahraniční politiky, kdyby Argentina přerušila styky s velkými zeměmi, jako jsou Čína nebo Brazílie.

Mao řekl, že Mondino v rozhovoru také zmínila, že Čína je důležitým obchodním partnerem Argentiny a nově zvolená argentinská vláda si váží jejích vztahů s Čínou, zejména obchodních vazeb mezi oběma zeměmi.

Vzhledem k tomu, že Čína je druhým největším obchodním partnerem Argentiny a největším exportním trhem zemědělských produktů, Mao řekl, že bilaterální vztahy mezi těmito oběma zeměmi vykazují solidní dynamiku růstu.

„Ekonomická komplementarita mezi našimi dvěma zeměmi znamená, že existuje velký potenciál pro spolupráci a Čína je připravena spolupracovat s Argentinou na udržení vztahů na stabilním kurzu,“ řekl Mao.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *