Výroční konference Financial Street Forum vyjadřuje širokou důvěru v otevírání Číny světu

Výroční konference Financial Street Forum 2023 vyjádřila širokou důvěru v otevření a spolupráci Číny světu, jak se široce domnívají zúčastnění odborníci doma i v zahraničí.

Odborníci, kteří se konference zúčastnili, se obecně domnívají, že posílení finanční otevřenosti a spolupráce slouží jako důležitý nástroj pro podporu sdílení výsledků hospodářského rozvoje a oboustranně výhodné spolupráce.

Letošní konference, která byla zakončena 10. listopadu, přinesla mnoho inspirativních témat o obchodní, ekonomické a finanční spolupráci, o nichž se diskutovalo a dosažení společné prosperity vyžaduje, aby se všechny strany zaměřily na dlouhodobou spolupráci, řekl David M. Rubenstein, spoluzakladatel Carlyle Group.

Pokrok v multilaterální spolupráci na globálních finančních trzích a udržení stability a dostatku kapitálu a likvidity pro posílení reálné ekonomiky je v současné době více potřeba, poznamenala Manuela V. Ferro, viceprezidentka Světové banky pro východní Asii a Tichomoří, ve videoprojevu, ve kterém vyzvala k vytvoření stabilnějších mechanismů a systémů globálního vládnutí pro řešení problémů mnoha aspektů a důkladné využití role kapitálu k vytvoření více pracovních míst k oživení ekonomiky.

Londýn je největším offshore obchodním centrem Renminbi na světě a City of London je ochotno dále podporovat prostřednictvím fóra Financial Street Forum čínsko-britskou spolupráci a komunikaci a posilovat spolupráci s čínskými institucemi v oblasti udržitelného rozvoje a zeleného financování, prohlásil Nicholas Lyons, primátor londýnské City.

Během setkání na summitu hovořili Zhou Xiaochuan, místopředseda Boao Forum for Asia (BFA), Masaaki Shirakawa, bývalý guvernér japonské centrální banky, a Christian Noyer, bývalý guvernér francouzské centrální banky, prostřednictvím videoodkazů o misích a paradigmatech centrální banky a sdíleli poznatky o aktivním finančním otevírání Číny.

Yin Yong, starosta Pekingu, v závěrečné řeči řekl, že poznámky čínských finančních regulátorů během konference ukazují pevný postoj Číny k další integraci do globální ekonomiky, postupnému rozšiřování institucionálního otevírání ve finančním sektoru a zlepšování přeshraničních vztahů, usnadnění investic a financování.

Prozkoumáním trendů a problémů a obrušováním hran nabízí konference novou moudrost a přínosné reference pro světovou finanční komunitu, aby spolupracovala a usilovala o oboustranně výhodný vývoj, řekl Yin.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *