Výroční konference Financial Street Forum 2023 začíná v Pekingu

Výroční konference Financial Street Forum 2023 byla zahájena ve středu v Pekingu, hlavním městě Číny, a jejím tématem bylo „Lepší Čína, lepší svět – posílení finanční otevřenosti a spolupráce pro sdílený růst a vzájemné výhody“.

Yin Li, tajemník Městského výboru Komunistické strany Číny v Pekingu na konferenci řekl, že čínský finanční trh se svým velkým rozsahem, plným potenciálem, rychlým rozvojem a pevným základem reálné ekonomiky se stal klíčovou silou pro udržení globální finanční stability.

Pan Gongsheng, guvernér Čínské lidové banky (PBOC) a také šéf Státní správy deviz (SAFE), řekl na konferenci, že Čína bude prakticky podporovat mezinárodní finanční spolupráci a aktivně se podílet na globálním ekonomickém a finančním řízení, přičemž zdůraznil, že země posílí internacionalizaci čínské měny prostřednictvím „obezřetných a solidních kroků“.

Základy čínské ekonomiky by měly z dlouhodobého hlediska zůstat zdravé, protože stále přibývají nové hnací síly a vysoce kvalitní ekonomický a finanční vývoj vykazuje rostoucí dynamiku, řekl Li Yunze, šéf Národní finanční regulační správy (NFRA), s tím, že NFRA bude pevně podporovat otevírání finančního sektoru na vysoké úrovni ve snaze přilákat více zahraničních finančních institucí a dlouhodobého kapitálu na čínský trh.

Yi Huiman, předseda Čínské regulační komise pro cenné papíry (CSRC), uvedl, že CSRC se bude držet základního účelu sloužit reálné ekonomice, přičemž se zaměří na pět hlavních úkolů podpory financování vědy a technologií, zelené finance, inkluzivní financování a penzijní financování a digitální finance jako nabídku na lepší využití kapitálového trhu jako centra.

Otevřenost a spolupráce povedou dlouhou cestu k podpoře rostoucí, zajištěné a udržitelné ekonomické prosperity v rámci mnoha výzev, kterým globální ekonomika čelí, řekl Agustin Carstens, generální ředitel Banky pro mezinárodní platby prostřednictvím videoodkazu během konference.

Letošní konference, kterou společně pořádají pekingská lidová vláda, PBOC, NFRA, CSRC, zpravodajská agentura Xinhua a SAFE, zahrnuje celkem 42 aktivit a přivítá více než 400 hostů z více než 30 zemí a regionů, kteří si budou moci vyměnit názory na překonání globálních ekonomických výzev prostřednictvím finanční spolupráce.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *