V Pekingu bude otevřeno muzeum kultury Grand Canal

Očekává se, že na konci tohoto roku bude v Pekingu otevřeno muzeum představující kulturu Grand Canal, přičemž ve sbírce bude vystaveno asi 6000 položek nebo souborů exponátů souvisejících s Pekingem a starověkým kanálem.

Muzeum Grand Canal v Pekingu, nazývané také Východní pobočka hlavního muzea, se nachází v pekingském městském administrativním centru a má celkovou podlahovou plochu 99 700 metrů čtverečních, řekl Feng Hao, který má na starosti muzejní sbírky v hl. muzeu.

S denní kapacitou 6000 návštěvníků je nové muzeum navrženo tak, aby integrovalo plavidla, plachtění a vodní prvky a představilo kulturu Grand Canal.

Výstavní plocha se skládá ze základních výstavních, tematických výstavních, otevřených výstavních a dočasných výstavních sekcí. Návštěvníci si mohou užít interaktivní zážitek odrážející témata Pekingu a Grand Canal v sekci otevřené výstavy prostřednictvím digitální technologie, řekl Feng.

S historií trvající více než 2500 let spojuje Grand Canal Peking a Chang-čou (Hangzhou) ve východní Číně v provincii Če-ťiang (Zhejiang) a sloužil jako významná dopravní tepna ve starověké Číně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *