Tradiční kamenosochařský průmysl podporuje revitalizaci venkova ve městě Fang-čchien v okrese Ťü-nan v Šan-tung

Tradiční kamenosochařský průmysl značně posílil revitalizaci venkova ve městě Fang-čchien (Fangqian) v okrese Ťü-nan (Junan) ve městě Lin-i (Linyi) ve východočínskémprovincii Šan-tung (Shandong), řekl Liu Baoxiu, starosta města Fang-čchi (Fangqi) a dodal, že od roku 2023 se celkový online a offline prodej kamenných řezbářských výrobků v Sung-š‘-fangu (Songshifang) přesáhly 30 milionů jüanů (asi 94 milionů Kč).

„Protože průmyslová revitalizace slouží jako základní kámen revitalizace venkova, je kamenosochařský průmysl budoucím směrem pro město Fang-čchien. V současné době je Fang-čchien domovem více než 120 kamenosochařských podniků s více než 3000 zaměstnanci, které generují roční výstupní hodnotu téměř 500 milionů jüanů (asi 1,57 miliardy Kč) a průměrný roční příjem přes 100 000 jüanů (asi 314 600 Kč),“ řekl Liu.

V roce 1969 měly kamenosochařské výrobky z města Fang-čchien oslnivý debut na kantonském veletrhu. V roce 1995 byl Fang-čchien ministerstvem kultury uznán jako „rodné město kamenořezů v Číně“. Od té doby se kamenosochařství objevilo jako tradiční pilířový průmysl ve městě Fang-čchien a stalo se populární v oblastech, jako je jižní Šan-tung, severní Ťiang-su (Jiangsu) a severovýchodní Čína. Kromě toho byly tyto produkty exportovány do více než 40 zemí a regionů po celém světě včetně Japonska, Spojených států, jihovýchodní Asie a Evropské unie. Kamenosochařství se stalo charakteristickým znakem kulturní výměny a také významným průmyslovým odvětvím, které podporuje revitalizaci venkova a společnou prosperitu v nové době.

Pro podporu integrovaného rozvoje kamenosochařství a usnadnění sdílení zdrojů, technologií a prodeje plní Fang-čchien hlavně své tradiční silné stránky. Více než 14 milionů jüanů (asi 44 milionů Kč) bylo investováno do Sung-š‘-fangu (Songshifang), výstavní haly, která se rozkládá na ploše 68 mu (kolem 4,53 hektaru), kde mohou návštěvníci ocenit a zakoupit celkem 2000 kusů kamenosochařských výrobků z více než 50 sérií.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *