Tchan-čcheng v provincii Šan-tung ve východní Číně vidí prosperující průmysl tradičních hudebních nástrojů

Okres Tchan-čcheng (Tancheng) ve východočínské provincii Šan-tung (Shandong) v posledních letech nešetřil úsilím při podpoře rozvoje průmyslu hudebních nástrojů erhu jako hnací síly k vybudování přední výrobní základny erhu v Číně.

Erhu je tradiční hudební nástroj široce používaný v Číně.

Zjistilo se, že za účelem podpory trvalého rozvoje výrobního průmyslu nástrojů erhu vydal kraj řadu preferenčních politik a rozšířil podporu erhu průmyslu ve financování a službách. V Tchan-čchengu bylo postaveno muzeum erhu a výstavní síň erhu a plánuje se výstavba průmyslového parku erhu E-commerce, díky kterému se erhu z pouhého hudebního nástroje stane nyní výhodným průmyslem.

V současné době výroba erhu v Tchan-čchengu pokrývá 5 okolních měst a více než 30 vesnic, přičemž zaměstnaných osob v tomto odvětví překračuje číslo 20 000. Kraj vidí roční produkci více než 300 000 erhu v hodnotě kolem 400 milionů jüanů (asi 1,26 miliardy Kč). Produkce a prodej erhu zde tvoří více než 50 procent celé Číny.

Aby posílil vliv své značky, okres Tchan-čcheng aktivně organizuje místní výrobce k účasti na veletrzích konaných v Pekingu, Šanghaji a na dalších místech. Prostřednictvím internetu, nehmotného kulturního dědictví a modelu průmyslového rozvoje spustil kraj více než 60 online obchodů na platformách jako Taobao, Kuaishou, Douyin atd., což efektivně rozšířilo podíl erhu doma i v zahraničí a zlepšilo příjmy obyvatel.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *