Počet nových obchodních registrací v Číně od ledna do září nadále roste

Počet registrací nových podniků v Číně v prvních devíti měsících roku nadále rostl, což naznačuje, že příznivé vládní politiky posílily důvěru trhu.

Podle údajů, které v úterý zveřejnila Státní správa pro tržní regulaci (SAMR), bylo v období od ledna do září založeno přibližně 24,81 milionu nových podnikatelských subjektů, což je meziročně o 12,7 procenta více. Z celkového počtu se počet nových firem zvýšil o 15,4 procenta a u domácností živnostníků o 11,7 procenta.

Počet nových podniků financovaných ze zahraničí vzrostl oproti loňskému roku o 29,3 procenta a počet soukromých firem vzrostl o 15,3 procenta.

Čísla ukazují na zlepšení očekávání trhu a obnovení důvěry, uvedl SAMR a zdůraznil, že čínský trh zůstává oblíbenou investiční destinací.

Podstatný nárůst registrací podniků byl konzistentní napříč všemi oblastmi a zahrnoval jak tradiční zemědělství, tak moderní služby. V sektorech ubytování a stravování, které byly během epidemie covid-19 zasaženy nejhůře, došlo k nárůstu registrace podniků o více než 40 procent.

Díky řadě politik zaměřených na posílení domácí poptávky, posílení důvěry a podpory soukromé ekonomiky zažily čínské podnikatelské subjekty robustnější růstovou dynamiku, uvedl SAMR a slíbil více úsilí o vytvoření spravedlivého a uspořádaného podnikatelského prostředí.

Ke konci září činil počet registrovaných podnikatelských subjektů v celé zemi 181 milionů, což je o 6,7 procenta více než na konci roku 2022.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *