Muzeum představující kulturu největšího čínského prehistorického kamenného města se otevírá veřejnosti

Ve středu bylo pro veřejnost otevřeno muzeum věnované kultuře Shimao, což je archeologické naleziště s kamenným městem starým přibližně 4000 let a ukazuje důležitou hodnotu a jedinečné postavení kultury Shimao v původu čínské civilizace.

Muzeum Shimao, které se nachází ve městě Šen-mu (Shenmu) v severozápadní čínské provincii Ša-an-si (Shaanxi), se rozkládá na ploše 12 890 metrů čtverečních. Na výstavní ploše 5943 metrů čtverečních představuje sbírku 688 kusů nebo sad artefaktů objevených v lokalitě Shimao a artefaktů souvisejících s kulturou Shimao včetně nefritů, kameniny, keramiky, kostěných nástrojů a barevných nástěnných maleb.

Naleziště Shimao o rozloze asi 4,2 milionu metrů čtverečních je nazýváno největším čínským prehistorickým kamenným městem, jaké kdy bylo objeveno.

Od systematického archeologického průzkumu v roce 2012 byly odkryty pozoruhodné objevy včetně pozůstatků základů domů v uspořádaných řadách a vysokých pohřebišť. Relikvie se pak stávají důležitou součástí pro studium rané čínské civilizace.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *