Lotosový festival v okrese Nan-čchang ve východní Číně přináší plodné hospodářské a obchodní výsledky

V okrese Nan-čchang (Nanchang), zóně ekonomického a technologického rozvoje Siao-lan (Xiaolan), v provincii Ťiang-si (Jiangxi) ve východní Číně, nedávno skončil 7. ročník hospodářského, obchodního a kulturního festivalu Lotos.

Tato komplexní akce, která trvala tři měsíce, zahrnovala více než 40 aktivit, od kulturních aktivit, turistických zážitků až po obchodní akce, jako jsou autogramiády, obchodní párování a investiční sympozia.

Každoroční akce přinesla plodné výsledky. Na závěrečném ceremoniálu bylo podepsáno celkem 24 projektů včetně 17 projektů v sekundárním průmyslu a sedmi v sektoru služeb, s celkovou hodnotou kontraktu 13,35 miliardy jüanů (asi 42 miliardy Kč) a 3,45 miliardy jüanů (asi 10,9 miliardy Kč). Očekává se, že projekty, které spadají do různých průmyslových odvětví, jako jsou automobily a díly, zelené potraviny, biomedicína, výroba inteligentních zařízení, polovodiče a integrované obvody a inteligentní logistika, podpoří zřízení moderního průmyslového systému v kraji.

Díky festivalu nabral na obrátkách také cestovní ruch v kraji. Zjistilo se, že kraj během festivalu přilákal celkem 10,718 milionu turistů, čímž dosáhl komplexního příjmu z cestovního ruchu ve výši 7,749 miliardy jüanů (asi 24,4 miliardy Kč) a inkasoval 32,7371 milionu jüanů (asi 103 miliony Kč) z podpůrných fondů pro charakteristická místa kulturní turistiky.

Při této příležitosti se kraj, jehož hrubý domácí produkt a fiskální příjmy po dobu 13 let po sobě držely na vrcholu okresů Ťiang-si, dále propagoval prostřednictvím šesti rozsáhlých aktivit na podporu investic.

Zóna ekonomického a technologického rozvoje Siao-lan v okrese Nan-čchang, jedna ze tří rozvojových zón na národní úrovni města, se nachází v centru hlavní městské oblasti Nan-čchang a je propojena jak s čínskou vertikální tepnou železnice Peking–Kowloon, tak i horizontální tepna vysokorychlostní železnice Šanghaj–Kchun-ming (Kunming).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *