Kulturní dědictví pomáhá v Cao-čuangu prosperovat ekonomice založené na nehmotném kulturním dědictví

Okres Š‘-čung (Shizhong), městská čtvrť v Cao-čuang (Zaozhuang) ve východočínské provincii Šan-tung (Shandong), sklízí jasné výhody z místní ekonomiky založené na nehmotném kulturním dědictví (ICH) díky svému velkému úsilí v oblasti dědictví a rozvoje ICH.

V současné době existuje v okrese více než 3600 obchodů, které prodávají charakteristické produkty související s ICH, vydělávají celkem přibližně 1,558 miliardy jüanů (asi 4,84 miliardy Kč) ročně a pomáhají okresu, aby se více než 120 místních domácností vymanilo z chudoby.

Aby oblast Š‘-čung dobře zachovala, rozvíjela, zlepšovala a inovovala ICH, vynaložila v posledních letech velké úsilí na vytvoření programů ochrany ICH a rozšíření dědiců ICH, aby zachovala základy pro oživení místního ICH.

Se 135 programy ICH a 41 dědici ICH v současnosti okres zorganizoval místní podniky a dědice produktů ICH, aby se účastnili různých aktivit na podporu prodeje včetně soutěží o produkty cestovního ruchu, výstav a nákupních festivalů na různých místech Číny.

Okres také uspořádal další marketingové aktivity pro produkty ICH pro vstup do škol, scénických oblastí, obytných komunit a venkovských oblastí a aktivity na podporu investic, aby zvýšil popularitu místních produktů ICH.

Zhang Yong, 42letý dědic tradice výroby soch z vlašských ořechů, se aktivně účastnil propagačních aktivit ICH v komunitách, školách, najal tucet učňů, aby se nyní naučili sochařství z vlašských ořechů.

Se skořápkami vlašských ořechů vyřezávanými do podoby cikád, lotosových květů získává ICH reprezentovaná sochou z vlašských ořechů z jeho studia znovu vitalitu v okrese Š‘-čung ve městě Cao-čuang.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *