Kambodža touží po návratu dalších čínských turistů

Kambodžský premiér Hun Manet v úterý prohlásil, že jeho země v jihovýchodní Asii touží po návratu dalších čínských turistů, přičemž poznamenal, že království je bezpečnou turistickou destinací.

Hun Manet v rozhovoru s tisíci dělníků oděvních továren ve speciální ekonomické zóně s čínskými investicemi v jihozápadní provincii Preah Sihanouk také vyzval více čínských investorů, aby přišli investovat do Kambodže.

Řekl, že jak čínští turisté, tak investoři významně přispěli k socioekonomickému rozvoji země a vytváření pracovních míst pro kambodžský lid.

„Kambodža je bezpečná a turisté mohou všude volně cestovat,“ řekl.

Čína byla v době před pandemií covid-19 největším zdrojem mezinárodních turistů do Kambodže.

Království v roce 2019 přijalo 2,36 milionu čínských turistů, což představuje 35,7 procenta z celkových mezinárodních turistických příjezdů a generuje asi 1,8 miliardy amerických dolarů v příjmech, uvádí ministerstvo cestovního ruchu.

Zemi v období od ledna do září letos navštívilo 405 514 čínských návštěvníků, což představuje meziroční nárůst o 549 procent.

Státní tajemník a mluvčí ministerstva cestovního ruchu Top Sopheak uvedl, že čínští turisté jsou v Kambodži vřele vítáni, a dodal, že vláda vždy upřednostňovala bezpečnost a ochranu všech turistů.

„Chci poslat zprávu všem čínským občanům, aby přišli a navštívili Kambodžu, bezpečnou turistickou destinaci,“ řekl agentuře Xinhua.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *