Írán pořádá uměleckou akci k prezentaci cestovního ruchu a kulturních atrakcí čínské provincie Če-ťiang

V íránském hlavním městě Teheránu byla v pondělí slavnostně zahájena umělecká akce k prezentaci turistických a kulturních atrakcí východní čínské provincie Če-ťiang (Zhejiang) a k vystavení glazované keramiky z této provincie.

Akci zorganizovalo čínské velvyslanectví v Teheránu, provinční oddělení kultury a cestovního ruchu Če-ťiang a Íránská akademie umění.

Čínský náměstek ministra kultury a cestovního ruchu Lu Yingchuan v poznámkách na akci řekl: „Když se podíváme zpět do historie, Čína a Írán se setkávaly a znaly se a navzájem se od sebe učily prostřednictvím starověké Hedvábné stezky.“

Dodal, že spolupráce mezi Čínou a Íránem v průběhu historie vedla k vytvoření vynikajících uměleckých děl, přičemž v posledních letech byly kulturní výměna a spolupráce mezi oběma zeměmi svědky významného růstu.

Prezident Íránské akademie umění Majid Shah-Hosseini zdůraznil dlouholeté přátelství i kulturní a umělecké vztahy mezi oběma starověkými civilizacemi, které se odpradávna odrážejí v uměleckých dílech umělců obou zemí.

Během ceremonie vystoupili íránští a čínští hudebníci s hudebními skladbami, z nichž některé byly zahrány na glazovanou keramiku.

Akce se zúčastnila i čínská velvyslankyně v Íránu Chang Hua.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *