Hudební fórum Čína-CEEC podporuje mezinárodní uměleckou spolupráci

Fórum děkanů a rektorů hudební akademie China-CEEC bylo ve středu zahájeno na konzervatoři v Če-ťiangu (Zhejiang) ve východní Číně.

Fórum, které probíhá od pondělí do soboty, pozvalo přes 40 vědců a odborníků z více než 15 hudebních akademií v zemích střední a východní Evropy (CEEC).

S tématem „spolupráce a rozvoje“ se fórum skládá ze dvou vrcholných fór a 26 akademických aktivit, které pokrývají širokou škálu oblastí včetně rozvoje fakult, kultivace talentů, akademického výzkumu, uměleckého výkonu a spolupráce ve vzdělávání na hudebních školách.

Mezinárodní hudební a kulturní centrum, pojmenované po renomovaném maďarském skladateli a pedagogovi 20. století Zoltanu Kodalym, bylo ve středu odhaleno na hudební konzervatoři v Če-ťiangu, což představuje milník ve spolupráci mezi konzervatoří a Univerzitou Eotvose Loranda v Maďarsku.

Imre Hamar, prorektor Univerzity Eotvose Loranda, řekl, že hudba překonává bariéry překladu a může pomoci prohloubit lidské porozumění. Doufá, že uvidí další spolupráci mezi hudebními školami v Číně a střední a východní Evropě.

Spolupráce mezi hudebními akademiemi v Číně a CEEC může významně přispět k rozkvětu a rozvoji hudebního umění, řekl Wang Rui, prezident Zhejiang Conservatory of Music.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *