Čínští a irští zákonodárci se zavazují podporovat vzájemnou spolupráci

Zákonodárci z Číny a Irska tento týden během návštěvy čínské delegace v Irsku vyjádřili ochotu podporovat spolupráci mezi oběma zeměmi v oblastech, jako je zelený rozvoj.

Delegaci na pozvání irského parlamentu vedl Zheng Jianbang, místopředseda Stálého výboru Národního lidového kongresu Číny.

Během návštěvy od středy do soboty jednal Zheng s Cathaoirleachem ze Seanad Eireann Jerry Buttimer a Leas-Cheann Comhairleem z Dail Eireann Catherine Connolly a navštívil hrabství Kildare.

Čína a Irsko navázaly diplomatické vztahy před více než 40 lety, trvají na přátelských vztazích a oboustranně výhodné spolupráci s plodnými výsledky v různých oblastech, řekl Zheng.

Tváří v tvář měnící se, chaotické mezinárodní situaci a tlaku na pokles světové ekonomiky by Čína a Irsko měly upevnit politickou vzájemnou důvěru, vzájemně respektovat své klíčové zájmy, pokračovat v prohlubování praktické spolupráce a využívat potenciál spolupráce v oblastech, jako je digitální ekonomika, biomedicína a zelený rozvoj, společně chránit multilateralismus a spojit ruce při řešení globálních výzev, řekl Zheng.

Čínský národní lidový kongres je ochoten udržovat interakci s irským parlamentem na všech úrovních, posílit vzájemné učení a uznání a rozšířit vzájemně prospěšnou spolupráci, řekl Zheng.

Irská strana uvedla, že dodržuje politiku jedné Číny a obdivuje rozvojové úspěchy Číny a spolupráci s Čínou přikládá velký význam.

Irská strana uvedla, že v příštím roce uplyne 45. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Irskem a Čínou, že by ráda udržovala přátelskou výměnu mezi zákonodárnými orgány obou zemí, prohlubovala spolupráci v takových oblastech, jako je obchod a investice a zelený rozvoj, aby se prosadil větší rozvoj vztahů mezi Irskem a Čínou.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *