Čínský viceprezident se setkal s uzbeckým ministrem zahraničních věcí

Čínský viceprezident Han Zheng se v úterý v Pekingu setkal s uzbeckým ministrem zahraničních věcí Bakhtiyorem Saidovem.

Han řekl, že Čína a Uzbekistán jsou starověké civilizace a prastará Hedvábná stezka byla svědkem přátelské výměny mezi těmito dvěma národy po více než 2000 let.

Han poznamenal, že od navázání diplomatických styků před 31 lety se k sobě obě strany vždy chovaly jako k sobě rovné a respektovaly se a vzájemně si důvěřovaly, a řekl, že rozvoj vztahů mezi Čínou a Uzbekistánem vstoupil do nové éry pod strategickým vedením a osobní podporou hlav obou států.

Čína je ochotna posílit vzájemnou podporu s Uzbekistánem, urychlit synergii rozvojových strategií a převést politické vztahy na vysoké úrovni mezi oběma zeměmi do hmatatelných výsledků k většímu prospěchu obou národů, řekl Han.

Saidov řekl, že vztahy mezi Uzbekistánem a Čínou jsou na nejlepší a nejvyšší úrovni v historii a dodal, že Uzbekistán považuje Čínu za nejdůležitějšího komplexního strategického partnera.

Uzbekistán je ochoten posílit strategický dialog s Čínou, realizovat důležitý konsenzus, kterého obě hlavy států dosáhly, a neustále prohlubovat vzájemně výhodnou spolupráci v různých oblastech, řekl Saidov.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *