Čínský digitální obchod zaznamenává v roce 2022 významný pokrok

Čínský digitální obchod zaznamenal v roce 2022 pozoruhodný pokrok ve svém rozsahu, zatímco jeho globální konkurenceschopnost se nadále zlepšovala, uvedl ve čtvrtek úředník ministerstva obchodu (MOC).

V roce 2022 vzrostla hodnota čínského obchodu s digitálně poskytovanými službami meziročně o 3,4 procenta na 372,71 miliardy dolarů, a dosáhla tak historického maxima, řekl Wang Dongtang, úředník MOC, na slavnostním zahájení druhého Global Digital Trade Expo v Chang-čou (Hangzhou), hlavním městě východní čínské provincie Če-ťiang (Zhejiang).

V tomto období dosáhl objem dovozu a vývozu přeshraničního elektronického obchodování 2,11 bilionu jüanů (asi 6,6 bilionu Kč), což představuje meziroční nárůst o 9,8 procenta, řekl Wang při zveřejnění zprávy o rozvoji čínského digitálního obchodu v roce 2022.

Do konce roku 2022 přesáhne počet čínských podniků na platformě digitálních služeb s individuální tržní hodnotou více než 1 miliarda dolarů dvě stovky, řekl.

Digitální obchod se stává novým motorem čínské snahy vybudovat silnou obchodní zemi a novým nástrojem pro otevírání se institucí na vysoké úrovni, řekl Wang a dodal, že bude vynaloženo úsilí na posílení špičkového designu, vývoj nových obchodních forem a sladění pravidel digitálního obchodu s vysokými standardy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *