Čínské elektromobily pomáhají Maltě snižovat emise

Čínská plně elektrická vozidla mohou Maltě pomoci snížit její emise, řekl nedávno agentuře Xinhua majitel místní přepravní společnosti.

Emanuel Zarb, výkonný ředitel (CEO) a výkonný ředitel společnosti Zarb Coaches Ltd., učinil progresivní krok investicí do čtyř plně elektrických autobusů vyráběných čínskou společností Yutong. Řekl, že očekává, že je začne používat velmi brzy jako součást úsilí jeho společnosti o snížení emisí a modernizaci vozového parku.

„S těmito plně elektrickými autobusy šetrnými k životnímu prostředí určitě snížíme emise na silnicích,“ řekl.

Tyto nové autobusy – 12 metrů dlouhé pojmou 51 cestujících spolu s řidičem – již dorazily na Maltu z Čeng-čou (Zhengzhou), hlavního města provincie Che-nan (Henan) ve střední Číně, kde sídlí hlavní světový výrobce autobusů a autokarů Yutong Group.

Zarb řekl, že jeho společnost v současné době registruje tyto autobusy u maltských úřadů.

Řekl, že jeho společnost je jedním z prvních soukromých podnikatelských subjektů, který dováží na Maltu plně elektrické autobusy. Přestože po celé zemi již jezdí asi 30 čínských elektrobusů, slouží především potřebám veřejné dopravy.

Počátkem tohoto roku se Zarb začal zabývat dovozem elektrobusů z Číny. Asi před šesti měsíci navštívil továrnu Yutong v Čeng-čou, kde byl dobře přijat a dostal všechny potřebné informace.

Zarb řekl, že po komplexním výzkumu zjistil, že autobusy Yutong jsou ve srovnání s ostatními „největší, nejlepší a nejvýhodnější“.

S podporou dotací na elektrická vozidla od maltské vlády a dostupností čínských elektrických vozidel tak urychlili proces modernizace vozového parku.

Řekl, že jeho společnost založil jeho dědeček v roce 1947 s jediným autobusem. Když jeho otec provozoval společnost, měli šest autobusů, ale nyní se vozový park od jeho převzetí rozrostl na 25 vozů. Všechna tato vozidla jezdí na naftu a slouží k ranní přepravě školních dětí a přes den pak turistů. Společnost také vlastní a provozuje 25 minibusů a 25 taxíků.

Zarb řekl, že jeho společnost také jedná s Yutongem o nákupu menších plně elektrických autobusů, které pojmou až 30 cestujících, se kterými by se snadněji manévrovalo po úzkých uličkách země.

„V budoucnu možná budeme investovat do dalších,“ řekl a dodal, že „autobusy Yutong jsou o něco dražší, protože jsou lepší než ostatní. Nejinvestuji do levných, protože dávám přednost kvalitě.“

Zarb navštívil Čínu poprvé asi před 25 lety, kdy začal dovážet čínské minibusy na Maltu. Řekl, že plánuje dovoz plně elektrických mikrobusů Yutong začátkem příštího roku.

Více lidí by mělo zájem o nákup elektrických vozidel z Číny, řekl s tím, že čínské značky elektrických vozidel, jako jsou automobily MG a BYD, již byly na Maltu dovezeny.

„Snažím se najít dobrou čínskou značku elektromobilů, která na Maltě ještě není,“ řekl s tím, že už pár výrobců kontaktoval.

Poznamenal, že jeho společnost „dobře spolupracuje“ s Yutong, a řekl: „Nyní jsem agentem společnosti Yutong, takže mohu prodávat i jiným společnostem.“

„Rád pracuji s čínskými společnostmi. Jsou to velmi dobří, čestní a důvěryhodní lidé. V podnikání, když není důvěra, není nic,“ dodal Zarb.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *