Čína slibuje posílit institucionální spolupráci s Kazachstánem

Čína je připravena spolupracovat s Kazachstánem na posílení role institucionální platformy jejich výboru pro spolupráci a posílení výměny a kontaktů mezi podvýbory, aby dodaly nový impulz oboustranně výhodné spolupráci, řekl v pondělí čínský vicepremiér Ding Xuexiang.

Ding, rovněž člen Stálého výboru Politického byra Ústředního výboru Komunistické strany Číny, učinil tyto poznámky při jednání a spolupředsedání 11. zasedání Výboru pro čínsko-kazašskou spolupráci s prvním místopředsedou kazašské vlády Romanem Sklyarem v Astaně.

Ding chválil nové úspěchy, kterých obě strany dosáhly v oblasti ekonomiky a obchodu, výrobních kapacit, finanční spolupráce, vzájemného propojení, mezilidské výměny a bezpečnostní spolupráce od 10. zasedání výboru.

Vyzval obě strany, aby prohloubily spolupráci v klíčových oblastech, jako je ekonomika, obchod, výrobní kapacita a propojení.

Vicepremiér vyzval obě strany, aby aktivně prozkoumávaly spolupráci v oblastech moderního zemědělství, nové energetiky, velkých dat a umělé inteligence s cílem zlepšit praktickou spolupráci mezi Čínou a Kazachstánem.

Zdůraznil také, že Čína a Kazachstán by se měly řádně vypořádat s výzvami, rozhodně se postavit proti vnějšímu vměšování, posílit stabilní a transparentní politickou podporu a právní záruky a vytvořit příznivé podmínky pro spolupráci mezi podniky obou zemí.

Kazachstán přikládá velký význam trvalému komplexnímu strategickému partnerství s Čínou, řekl Sklyar a dodal, že Kazachstán je ochoten posílit důležitý konsenzus dosažený oběma hlavami států, poskytnout plnou podporu výboru, prohloubit praktickou spolupráci s Čínou a posunout bilaterální vztahy na novou úroveň.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *