CIIE posiluje přístup podniků z globálního jihu na obrovský čínský trh

China International Import Expo (CIIE) nabízí oboustranně výhodné příležitosti pro exportéry z celého světa k přístupu na obrovský čínský trh, přičemž zvláštní význam má pro podniky z globálního jihu, řekl etiopský expert.

Šestý ročník CIIE, který se koná od 5. do 10. listopadu v Šanghaji uprostřed narušení globálního trhu po pandemii covid-19 a rostoucí nejistoty, bude pevnou kotvou pro globální ekonomickou stabilitu, řekl v nedávném rozhovoru Costantinos Berhutesfa Costantinos, profesor veřejné politiky na univerzitě Addis Abeba v Etiopii agentuře Xinhua.

„Čína se nyní snaží vytvořit velmi otevřený přístup na své trhy.“ S rostoucí spotřebou Číny poskytuje CIIE příležitosti podnikům, zejména těm z globálního jihu, vyvážet své produkty do Číny, uvedl expert.

Jako první světový veletrh na národní úrovni s tematikou importu vybudoval CIIE mezinárodní platformy pro zahraniční nákupy, podporu investic, mezilidskou výměnu a otevřenou spolupráci a vyvolal velké nadšení ze všech stran.

Čína poskytuje „rovné příležitosti“ podnikům z globálního jihu a CIIE jim slouží zejména jako „spojovací most“ k prozkoumání čínského trhu a expandující čínské ekonomiky, řekl Costantinos.

„Podniky z afrického kontinentu, Latinské Ameriky a jižní Asie budou moci pochopit a poučit se na tomto veletrhu o tom, jak je důležité umět vyvážet do Číny, jaké jsou materiály požadují čínské společnosti, a součástí budou i některé podepsané dohody. Je to příležitost pro čínské společnosti a zbytek světa k podpisu dohod o dovozu produktů do Číny,“ řekl.

Costatinos prostřednictvím CIIE uvedl, že Čína doufá, že se o ekonomickou dividendu, kterou získala v důsledku svého „fenomenálního“ hospodářského růstu, podělí se zbytkem světa, se zvláštním důrazem na rozvojový svět.

„China International Import Expo spolu s dalšími snahami, které Čína vynakládá globálně, bude důležitým piedestalem pro jakési nové obchodní globální sladění po covid-19 a dalších konfliktech,“ řekl.

Costatinos zdůraznil, že Čína je zapojena do oboustranně výhodné spolupráce se zbytkem světa.

„Prostřednictvím China International Import Expo nabízí Čína zbytku světa příležitost vyrábět ve vlastní zemi a exportovat do Číny,“ řekl Costantinos.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *