Český exportér očekává více obchodních příležitostí na čínském importním veletrhu i mimo něj

Český exportér nápojů BlueTouch Export, který je na China International Import Expo (CIIE) přítomen již pošesté v řadě, touží po dalších obchodních příležitostech na rostoucím čínském trhu.

„Myslím si, že čínský trh poroste velmi rychle ve srovnání s jinými zeměmi a existuje velký potenciál pro exportéry najít zákazníky,“ řekl Marek Vyskočil, zakladatel BlueTouch Export, v nedávném rozhovoru pro agenturu Xinhua, „očekávám, že budeme znovu potkat více lidí a možná více lidí si rádo koupí naše víno ze skladu, který máme v Číně.“

Společnost vyváží do Asie převážně alkoholické nápoje již téměř 10 let. Vyskočil řekl, že jeho společnost, která je výhradním zástupcem vinařství Lahofer, jednoho z největších vinařství v České republice, přiveze na veletrh, který se koná v Šanghaji od 5. do 10. listopadu, řadu vín.

„Víme, že Česká republika není ve světě výrobou vína tolik známá, takže na tyto veletrhy jezdíme předvádět produkty a ukázat novým potenciálním zákazníkům, že jsme tady,“ řekl.

Výhodou českého vína je podle Vyskočila vysoká kvalita a férová cena. Přesto je ještě hodně práce, aby české víno bylo v Číně známé.

„Lidé v Číně dávají víno jako dárek. Když přivezete francouzské víno, které je známé… a pak české víno, bylo by to něco nového a speciálního,“ vysvětlil.

Vyskočil, který v pátek cestoval do Šanghaje, aby se výstavy zúčastnil podruhé, připomněl svou účast na prvním ročníku CIIE v roce 2018 a označil to za „dobrou příležitost“ pro zahraniční společnosti předvést své produkty v Číně.

„Pro mě byl první dojem velmi pozitivní, protože tam bylo mnoho návštěvníků. Potkali jsme mnoho nových lidí a mohli jsme ukázat a představit naše produkty novým klientům,“ řekl, „poprvé jsme tam byli společně s našimi distributorem vína a na tomto veletrhu navázal mnoho nových kontaktů, takže jsme mohli prodat do Číny více produktů.“

BlueTouch Export na letošním veletrhu představí kromě vinařských produktů také české pivo ze staletého pivovaru Bohemia Regent a absint z lihovaru L’Or, aby prozkoumal další obchodní příležitosti.

„V době covidu bylo velmi těžké udržet spojení s našimi distributory piva a absintu. Takže toto je pro nás nový začátek budování nových spojení a hledání nových distributorů piva a absintu nebo medového vína,“ řekl Vyskočil agentuře Xinhua.

Jako obchodník, který cestuje do Číny několikrát ročně, Vyskočil řekl, že měl v průběhu let příležitost být svědkem růstu Číny a neustálých inovací v čínských produktech.

„Letos jsem byl v Číně už třikrát… Rád obchoduji s Číňany, protože je to země, která ve srovnání s jinými zeměmi světa velmi rychle roste,“ řekl.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *