Celosvětová konference konaná v okrese Nan-ša v Kuang-čou vidí plodné úspěchy v oblasti investic do klimatu a financování

Právě skončená mezinárodní konference o investicích a financování v oblasti klimatu v Pearl Bay 2023 byla svědkem plodných úspěchů, zatímco oblast Nan-ša (Nansha) v Kuang-čou (Guangzhou) ve spolupráci s 11 subjekty založila Alianci pro investice a financování klimatu v deltě Perlové řeky a zahájila společné financování pomocí bankovního úvěru ve výši 200 miliard jüanů (asi 630 miliard Kč), klimatického fondu ve výši 100 miliard jüanů (asi 315 miliard Kč) a také 50 miliard jüanů (asi 157 miliard Kč) na investice do klimatu a na financování dalších projektů.

Kromě toho byla během konference vydána směrnice, jejímž cílem je zlepšit standardy finančního průmyslu a podpořit rozvoj uhlíkového finančního trhu.

Série akcí v rámci Mezinárodní konference o investicích a financování klimatu Pearl Bay 2023 se konala ve dnech 17. až 18. listopadu v okrese Nan-ša v Kuang-chou (Guanghou) v provincii Kuang-tung (Guangdong) v jižní Číně, což znamenalo významný pokrok v investicích do klimatu a financování iniciativ.

Nan-ša, stojící jako exkluzivní nová čtvrť na národní úrovni v Kuang-tung a největší demonstrační oblast komplexní spolupráce pro oblast Kuang-tung–Hong Kong–Macao Greater Bay Area, se stala ústředním bodem v globální sféře investic a financování v oblasti klimatu.

Tato mezinárodní akce na téma „Climate Finance for a Better World“ je první svého druhu v Číně a zaměřuje se na financování klimatu. Představila tři zámořské prostory v Paříži, Singapuru a Dubaji.

Tato událost také připravila tematická fóra, která přilákala více než 500 účastníků, kteří se dozvěděli nejnovější poznatky v oblasti investic do klimatu a financování a zároveň si představili potenciální spolupráci.

Nan-ša, jako odbytiště k moři v Kuang-čou (Guangzhou), je spojovacím bodem Námořní Hedvábné stezky 21. století a Pozemní Hedvábné stezky a je odhodlána více přispívat ke globálnímu zelenému a udržitelnému rozvoji.

Konference věnovala zvláštní výstavní síň pro investice do klimatu a financování na podporu zelených projektů a představila více než deset projektů šetrných ke klimatu v Nan-ša včetně bezpilotního kávového vozidla Magic Box a společností Hycan Automobile Technology, Greater Bay Technology, CloudWalk Technology, mimo jiné.

Tato konference byla společně organizována lidovou vládou provincie Kuang-tung, tiskovou agenturou Xinhua a Ministerstvem ekologie a životního prostředí. Za provedení akce byly zodpovědnáéMěstská lidová vláda Kuang-čou, pobočka tiskové agentury Xinhua Kuang-tung a Čínská ekonomická informační služba.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *