BRI přináší partnerským zemím obrovské příležitosti

Granátové jablko dovezené do Číny před více než 2000 lety ze Střední Asie se stalo vizitkou volného obchodu poháněného Hedvábnou stezkou.

Produkty z granátových jablek z Ázerbájdžánu, jednoho z hlavních producentů tohoto ovoce, které jsou nyní vyhledávané v Si-an (Xi’an), hlavním městě provincie Ša-an-si (Shaanxi) na severozápadě Číny, přilákaly pozornost účastníků 7. mezinárodní výstavy Hedvábné stezky, která skončila v pondělí.

Šťáva z granátového jablka a víno z Ázerbájdžánu byly letos poprvé přivezeny na výstavu, která byla zahájena ve čtvrtek v Si-anu a přilákala hosty z více než 50 zemí a regionů.

„Doufáme, že výstavu využijeme jako příležitost k navázání dlouhodobého partnerství s čínskými distributory,“ řekl Teymur Nadiroghlu, obchodní zástupce z velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky v Číně.

Nadiroghlu zdůraznil, že obě země dlouhodobě spolupracují v oblasti stavebnictví, energetiky, logistiky a cestovního ruchu, a řekl, že v budoucnu existuje obrovský prostor pro růst prodeje ázerbájdžánských potravin a nápojů na čínském trhu.

Předchozích šest ročníků mezinárodní výstavy Hedvábné stezky přivítalo více než 10 000 zahraničních vystavovatelů z více než 190 zemí a regionů a celkový počet podepsaných smluv na zahraniční investiční projekty přesáhl hodnotu 45,3 miliardy dolarů.

Čína podepsala více než 200 dokumentů se 152 zeměmi a 32 mezinárodními organizacemi o spolupráci v rámci Iniciativy Hedvábné stezky (BRI), které pokrývají 83 procent zemí, se kterými Čína navázala diplomatické vztahy.

Role veletrhu jako platformy pro partnerské země BRI k využití obrovského, neustále se rozšiřujícího čínského trhu je stále významnější.

Během diskuse u kulatého stolu na veletrhu řekl Mirzahmedov Bobirjon Batirovich, prezident Uzbecko-čínské asociace pro rozvoj zahraničního obchodu a investic, že ačkoli se Uzbekistán nachází ve vnitrozemí Eurasie, objem obchodu mezi Uzbekistánem a Čínou přesáhl v roce 2022 díky BRI 9 miliard dolarů.

Mezitím během letošního summitu mezi Čínou a Střední Asií byla oficiálně zahájena výstavba projektu přístaviště v Kazachstánu v souladu s dohodou uzavřenou mezi Mezinárodním obchodním a logistickým parkem Si-an a kazašskou národní železniční skupinou.

Není to tak dávno, co byly obě strany společně svědky zahájení projektu logistického terminálu v Almaty, od kterého se očekává, že dále posílí provozní kapacitu čínsko-evropských nákladních vlaků.

„Praxe společného budování BRI ukazuje, že díky propojení euroasijského kontinentu pozemními a námořními cestami už vnitrozemská oblast není ekonomickou nížinou, ale je v popředí hnacího rozvoje,“ poznamenal Wang Fan, prezident Univerzity zahraničních věcí.

Vezměte si jako příklad severozápadní čínskou provincii Ša-an-si. BRI přeměňuje své geografické nevýhody v aktiva, čímž se stává aktivním hráčem v úsilí o otevírání se národa.

Mao Xuzhi, viceprezident Hitachi Energy China, uvedl, že tržní příležitosti poskytnuté BRI a globální energetická transformace vedly k tomu, že se výrobní závod Hitachi Energy v Si-anu rozvinul v největší světovou výrobní základnu výkonových kondenzátorů a její produkty jsou nyní vyváženy do Evropy, Spojených států, Oceánie a Afriky, což dále zvýšilo důvěru společnosti v čínský trh.

Davit Mkhitaryan, viceprezident Arménského čínského partnerského centra, uvedl, že centrum podepsalo memorandum o porozumění o strategické spolupráci s 57 čínskými vládními agenturami, hospodářskými a obchodními asociacemi a organizacemi, přičemž 28 projektů spolupráce již probíhá.

„Od účasti v BRI objem obchodu mezi Arménií a Čínou vykázal téměř trojnásobný růst. Čína je naším druhým největším obchodním partnerem. Jsme velmi optimističtí ohledně čínského trhu a jeho rozvojového potenciálu,“ řekl Mkhitaryan.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *