Asociace egyptsko-čínského přátelství slaví 65. výročí založení

Asociace egyptsko-čínského přátelství ve středu oslavila 65. výročí svého založení setkáním egyptských a čínských představitelů, diplomatů, odborníků, obchodníků a dalších hostů.

Oslava, která se konala v paláci Abdeen v egyptském hlavním městě Káhiře, zdůraznila výrazné vazby mezi Egyptem a Čínou v průběhu historie i posledních let.

Yang Wanming, šéf Čínské lidové asociace pro přátelství s cizími zeměmi (CPAFFC), uvedl, že se jeho sdružení v nadcházejících letech zaměří na podporu kulturní výměny a vzájemného učení mezi Číňany a egyptskými národy.

„Asociace CPAFFC je ochotna spolupracovat s egyptskou stranou ve Sdružení egyptsko-čínského přátelství na realizaci programu výměny mládeže v rámci mechanismu BRICS tak, aby mladí lidé přispěli ke společnému rozvoji Číny a Egypta,“ uvedl.

Čínský velvyslanec v Egyptě Liao Liqiang ocenil roli, kterou hraje Asociace egyptsko-čínského přátelství při podpoře přátelství mezi oběma zeměmi.

Egyptský ministr civilního letectví Mohamed Abbas Helmy uvedl, že starověké civilizace Egypta a Číny sloužily jako „pevný základ“ pro rozvoj vzájemných bilaterálních vztahů a rozšíření jejich spolupráce a partnerství v různých oblastech.

Od svého založení v roce 1958 hraje Asociace egyptsko-čínského přátelství důležitou roli při posilování spolupráce mezi oběma zeměmi pořádáním různých aktivit včetně seminářů, sympozií a ceremonií.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *