4. rozvojový summit v Ťiang-jinu

217 projektů zahrnujících celkovou investici přes 100 miliard jüanů (asi 315 miliard Kč) bylo podepsáno na Čtvrtém rozvojovém summitu v Ťiang-jinu (Jiangyin) a Sympoziu o hospodářské a obchodní spolupráci, které se konalo 28. října ve městě Ťiang-jin, provincii Ťiang-su (Jiangsu) ve východní Číně.

Očekává se, že projekty zahrnující novou energii, integrované obvody, biomedicínu, nové materiály, digitální ekonomiku a další oblasti budou dále akumulovat impulz pro podporu nové industrializace Ťiang-jinu.

Se zaměřením na špičkovou, inteligentní a zelenou průmyslovou transformaci Ťiang-jin nadále urychluje novou industrializaci.

Od začátku tohoto roku byly do seznamu hlavních projektů Ťiang-su vybrány projekty s celkovou investicí více než 10 miliard jüanů (asi 315 miliard Kč), jako je projekt mikrosystémové integrace mikroelektronických destiček společnosti JCET Jiangyin a projekt balení 3DIC společnosti SJ Semiconductor Corp. Biomedicínské projekty vedené společností Jiangyin USUN Pharmaceutical Co., Ltd. a Jiangsu ProteLight Pharmaceutical & Biotechnology Co., Ltd. a projekty špičkových zařízení realizované společnostmi Shuangliang Group a Zoomlion také zaznamenaly slušný pokrok.

Ťiang-jin si klade za cíl dosáhnout průlomu v přilákání investic do čtyř strategických rozvíjejících se průmyslových odvětví včetně nové energetiky, integrovaných obvodů, špičkových zařízení a biomedicíny, řekl Tan Haiping, vedoucí Úřadu pro průmysl a informační technologie v Ťiang-jinu.

V současné době má Ťiang-jin tři stamiliardová průmyslová odvětví včetně špičkových textilních a oděvních výrobků, petrochemických nových materiálů a nových kovových materiálů. Očekává se, že průmysl špičkových zařízení se letos stane čtvrtým průmyslovým klastrem na úrovni sta miliard v Ťiang-jinu.

Podnikatelské prostředí Ťiang-jin, známé jako „první oblast z hlediska výrobní průmyslové síly v Číně“, je vysoce atraktivní pro vysoce kvalitní rozvíjející se průmyslové projekty doma i v zahraničí. BEKAERT, jeden z prvních belgických zahraničních podniků v Číně, se usadil v Ťiang-jinu na více než 30 let, s celkovou investicí více než 1 miliarda eur, čímž vytvořil své jedinečné plně funkční ústředí v Číně.

V roce 2022 dosáhl hrubý domácí produkt (HDP) Ťiang-jin 475 418 miliard jüanů (asi 1,5 bilionu Kč), což je druhé místo mezi městy na úrovni okresů v Číně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *