13. ročník veletrhu China Homelife Poland

29. listopadu začal v Nadarzynu u Varšavy 13. ročník největšího veletrhu čínských výrobků China Homelife Poland.

Slavnostní zahájení provedli: Marek Traczyk, prezident Varšavské obchodní komory, Binu Pillai, výkonný ředitel Meorient, organizátor veletrhu, Janusz Piechociński, prezident Polsko-asijské průmyslové a obchodní komory, Felix Qi Wang, prezident čínské diaspory v Mazovsku, a Karol Dobrowolski, viceprezident Varšavské obchodní komory.

Marek Traczyk přivítal hosty jménem Varšavské obchodní komory, která již 9 let úzce spolupracuje se společností Meorient na pořádání China Homelife Poland. Prezident Traczyk poznamenal, že navazující ročníky přinášejí stále lepší kvalitu čínských produktů a usnadňují spolupráci mezi podnikateli ze střední a východní Evropy s Čínou.

Důležitá slova pronesl Janusz Piechociński, který zdůraznil velký význam projektu Nové Hedvábné stezky, který spojuje nejen byznys, ale i obyčejné lidi. V dobách globálních krizí může hospodářská a mezilidská spolupráce přinést vzájemné porozumění přesahující hranice.

China Homelife Poland je největší platformou ve střední a východní Evropě pro dovozce produktů z Čínské lidové republiky. První ročník této akce se konal v roce 2012.

Do roku 2019 se veletrhu zúčastnilo přes 1000 pečlivě vybraných vystavovatelů z Čínské lidové republiky z odvětví, jako jsou elektronika, stavební materiály, nábytek, oděvy a textil, osvětlení, bytové zařízení, dárky a další. V rekordním roce 2019 se veletrhu zúčastnilo přes 1600 vystavovatelů. Kvůli pandemii se veletrh v roce 2020 nekonal, ale celosvětové uzavření zastavilo organizátory pouze na rok. Navzdory uzavření Číny se díky spolupráci s Varšavskou obchodní komorou následující ročníky konaly v hybridní formuli dvakrát ročně. Čínští offline vystavovatelé se letos v červnu definitivně vrátili do Polska a úspěch jarní edice je povzbudil k tomu, aby do Polska přijeli znovu v listopadu.

Varšavská obchodní komora jako polský partner China Homelife zajišťuje propagaci Polska a polské ekonomiky během veletrhu pořádáním oborových akcí, konferencí a B2B setkání. Letos je takovou akcí konference s názvem: „Polsko – svět. Export, import, cestovní ruch“, na které se budou diskutovat klíčová témata pro spolupráci polských firem se světovými značkami. Konference se bude konat druhý den veletrhu, 30. listopadu letošního roku, pod čestnou záštitou Polské turistické organizace a maršála Mazovského vojvodství.

Polská turistická organizace ocenila rozsah veletrhu China Homelife Poland a poprvé v historii tohoto veletrhu se rozhodla mít vlastní propagační stánek. Je to vynikající příležitost k propagaci polského obchodního a průmyslového cestovního ruchu mezi podnikateli z Číny a střední a východní Evropy.

China Homelife je mezinárodní výstava konaná také v Indii, Kazachstánu, Dubaji, Jižní Africe, Brazílii, Turecku, Japonsku, Mexiku, Vietnamu, Spojených státech a Německu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *