Sportovní průmysl podporuje rozvoj města ve městě Ťin-ťiang v jihovýchodní Číně

Město Ťin-ťiang (Jinjiang) v provincii Fu-ťien (Fujian) na jihovýchodě Číny vynakládá v posledních letech velké úsilí na podporu integrovaného rozvoje kultury, sportu a cestovního ruchu, což urychluje růst Číny jako sportovní velmoci.

Po čtyřech letech v Ťin-ťiangu nedávno znovu odstartovalo mistrovství světa ve fotbale Mezinárodní federace univerzitních sportů (FISU), nejvyšší světová fotbalová soutěž pro vysokoškoláky, která přitahuje pozornost z celého světa.

Světový pohár, který je v plném proudu, posunul letošní kvalitní sportovní akce v Ťin-ťiangu k novému vrcholu. Podle Xu Zizhu, ředitele Jinjiang Sports Bureau, letos Ťin-ťiang hostil 30 sportovních akcí na provinční úrovni nebo nad ní a pořádal 23 soutěží včetně CBA, venkovské basketbalové soutěže a národního mistrovství mládeže U17 ve volejbale žen atd.

S neustálým zlepšováním úrovně sportovních soutěží Ťin-ťiang aktivně podporuje integrovaný rozvoj kulturního a sportovního cestovního ruchu prostřednictvím akcí, řekl místostarosta Wu Zunyi. Podle něj celková výstupní hodnota sportovního průmyslu Ťin-ťiang v současnosti přesáhla 250 miliard jüanů (asi 813 miliard Kč), přidaná hodnota tvoří téměř čtvrtinu HDP města a počet zaměstnanců v příslušných odvětvích dosáhl 333 000.

Kromě toho v různých sportovních hrách byla místní sportovní značka Ťin-ťiang vždy pro sportovce pevnou oporou.

Město posílilo hnací účinek předních sportovních podniků a podpořilo transformaci a modernizaci podniků, jako je Anta, 361°. V současné době má město 5 národních demonstračních jednotek sportovního průmyslu, více než 20 známých sportovních značek v Číně a vlastní nebo získává 33 známých mezinárodních sportovních značek.

V posledních letech ANTA Group sponzorovala akce jako Čínský olympijský výbor, Zimní olympijské hry a NBA. SHUA se stala oficiálním dodavatelem fitness vybavení zimních olympijských a paralympijských her. Sportovní společnosti se staly partnerem významných akcí a dosáhly celkového zlepšení konkurenceschopnosti značky.

Jako jedno z prvních národních měst pro ukázky sportu a fitness v Číně věnuje Ťin-ťiang zvláštní pozornost pokroku v interaktivním rozvoji masového sportu, soutěžního sportu a sportovního průmyslu na základě konsolidace sportovní ekonomiky.

Bylo zjištěno, že město Ťin-ťiang investovalo v průměru 5 milionů jüanů (asi 16 milionů Kč) ročně do rozšiřování sportovních zařízení ve městech a vesnicích. Do roku 2022 se plocha na obyvatele ve městě zvýšila z 1,8 m2 před pěti lety na 3,06 m2.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *