Společnost State Grid Chongqing dobrovolně pomáhá při ochraně biologické rozmanitosti

Na Světový den stěhovavých ptáků, který letos připadl na 14. října, uspořádala State Grid Chongqing Electric Power Company společně s Chongqing Luhai International Communication Foundation a Chongqing International Culture Association akci dobrovolných služeb ve snaze vytvořit lepší životní prostředí pro ptáky a tím pomoci chránit biologickou rozmanitost.

Jedenáct dobrovolníků ze společnosti a 30 sociálně rekrutovaných dobrovolníků vyrazilo na horu Ťin-jün (Jinyun) v jihozápadní čínské obci Čchung-čching (Chongqing), aby posbírali odpadky a vyčistili životní prostředí ptáků.

Dobrovolníci ze State Grid Chongqing Electric Power Company vysvětlovali místním občanům znalosti o ekologických konceptech a ochraně a záchraně ptactva a vedli je, aby zvýšili povědomí o ochraně vzácných ptáků, aktivně se podíleli na doprovodu migrace ptáků a společně vytvořili lepší prostředí pro ptáky.

Dobrovolníci také poskytli vysvětlení k otázkám, jako je bezpečnost elektřiny, jež občany znepokojují, a vyzvali lidi, aby vyvinuli koncept lásky k přírodě, ekologie, ochrany života s nízkým obsahem uhlíku a podpory harmonického soužití mezi lidmi a přírodou a harmonický rozvoj ochrany ptactva a energetických sítí.

V posledních letech se State Grid Chongqing Electric Power Company aktivně účastnila několika dobrovolnických servisních akcí pořádaných v Čchung-čchingu s cílem chránit ptačí stanoviště, biologickou rozmanitost atd.

Elektrárenské věže jsou pro ptáky důležitými „odpočívadly“, kde se mohou usadit, odpočívat a rozmnožovat se. Projekt ochrany „záchranné lano pro stěhovavé ptáky“ společnosti State Grid probíhá již deset let.

V roce 2023 společnost State Grid Chongqing Electric Power Company zahájila projekt na ochranu stěhovavých ptáků zaměřený na oblasti, kterými procházejí 500kV přenosová vedení, který by provedl výzkum zvyků ptáků a vyvinul technologii varování před aktivitou ptáků, ekologická zařízení pro hnízda pro ptáky a navedl ptáky k budování hnízd v bezpečných oblastech a spolupracoval s příslušnými orgány na vědecké ochraně ptáků.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *