Šanghajský trh s uměleckými díly a starožitnostmi zaznamenává silný růst

Trh s uměleckými díly a starožitnostmi v Šanghaji dosáhl mohutného růstu a jeho objem překonal hranici 10 miliard jüanů (asi 32 miliard Kč), uvedly v pondělí místní úřady.

V roce 2022 dosáhl objem obchodů na trhu s uměleckými díly a starožitnostmi 12,85 miliardy jüanů (asi 40,9 miliardy Kč), což představuje 44procentní nárůst oproti roku 2019, uvádí Fang Shizhong, ředitel městské správy kultury a cestovního ruchu v Šanghaji.

Údaje ukázaly, že celková hodnota dovozu a vývozu uměleckých děl a starožitností dosáhla 10,28 miliardy jüanů (asi 32,7 miliardy Kč), což je o 61 procent více než v roce 2019.

Neustálý silný růst je tažen mimo jiné China International Import Expo (CIIE) a Šanghajským mezinárodním týdnem obchodu s uměleckými díly, poznamenal Fang.

Šestý ročník CIIE je v letošním roce naplánován od 5. do 10. listopadu a přivítá 19 podniků, které se zúčastní výstavy umění a starožitností s rekordní výstavní plochou.

Po loňském Šanghajském mezinárodním týdnu obchodu s uměleckými díly, který proběhl od 9. do 13. listopadu, shromáždí více než 250 domácích a mezinárodních uměleckých institucí s odhadovanou celkovou hodnotou zboží přesahující 10 miliard jüanů (asi 31,8 miliardy Kč).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *